Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kopš marta sākuma ir reģistrējušies 33 bijušie AS "KVV Liepājas metalurgs" rūpnīcas darbinieki, informē NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

No rūpnīcas vadības NVA filiālē nav saņemts nekāds oficiāls paziņojums par darbinieku kolektīvu atlaišanu. Bijušie darbinieki nāk reģistrēties, taču tas nenotiek masveidā, un NVA filiālei darba organizācija tādēļ nav īpaši jāpārkārto, kā tas bija 2013.gadā, kad "Liepājas metalurgs" paziņoja par masveida darbinieku atlaišanu un īsā laikā vajadzēja reģistrēt lielu skaitu bezdarbnieku, raksta LETA.

Liepājā pašlaik ir ap 200 vakanču – tiek meklēti darbinieki kokapstrādē un metālapstrādē, ražošanas operatori, metinātāji u.c. profesiju darbinieki. Pašlaik nav ziņu, ka kāds no nesen NVA reģistrētajiem "KVV Liepājas metalurga" darbiniekiem būtu atradis citu darbu. "Pagaidām viņiem primāri svarīgs ir pabalsts," skaidroja Baumane.

14.martā Liepājā reģistrētais oficiālais bezdarba līmenis bija 12,1%. Tikpat augsts tas bija arī iepriekšējās divas nedēļas.

Kā ziņots, Ukrainas investori "KVV Group" spiesti pieņemt lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurgs" rūpnīcas konservāciju, aģentūru LETA informēja "KVV Group" preses sekretāre Nataļja Napadovska.

Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei. Pēdējo mēnešu laikā uzņēmuma akcionāri, neraugoties uz grūtībām, centās atjaunot ražošanu, rast konstruktīvu dialogu ar valdību, informēja Napadovska.