Noskaidroti konkursa "#KārumsIedvesmo" uzvarētāji. Finālā lielāko atbalstu (2282 balsis) ieguva Liepājas BJC folkloras kopa "Ķocis" un tautas deju ansamblis "Vaduguns".

Uzvarētāji balvā iegūst dziesmas ierakstu kopā ar Ralfu Eilandu, kā arī ceļojumu uz Stokholmu.

Kopumā #KārumsIedvesmo finālā piedalījās seši dalībnieki: Kārsavas vidusskolas koris "Akustika"; TDA "Vaduguns" un folkloras kopa "Ķocis", kas video izpildīja kopā ar daudzu Latvijas mūziķu iedvesmotāju un skolotāju – Austru Pumpuri; saksofonisti no Kuldīgas;  rīdzinieks Klaids Amantovs kopā ar kori "Aura"; trīs talantīgi jaunieši no Saldus kopā ar Uģi Jēkabsonu; Bejas pamatskolas skolēni, Jolanta Baldiņa un Ziemeru pagasta folkloras kopa. Kopš balsošanas pirmās dienas, 1.jūlija, sīva cīņa izvērtās starp diviem konkursantiem – Kārsavas kori un dalībniekiem no Liepājas. Līdz ar balsošanas izskaņu, līderpozīcijas tomēr noturēja liepājnieki.

Finālā "Ķocis" un "Vaduguns" izpildīja latviešu tautas dziesmu – "Man pašam Kurzemē". Ievērojot Ralfa Eilanda fināla uzdevumu (izpildīt tautas dziesmu kopā ar kādu, kas iedvesmo), video tika radīts kopā ar diženiem un vareniem cilvēkiem – saviem vecākiem un Austru Pumpuri. Konkursa uzvarētājs ierakstīs tautas dziesmas video klipu kopā ar Ralfu Eilandu. Mūziķis atzīst: "Man prieks par visiem konkursa dalībniekiem un sveicu uzvarētājus! Tautas dziesmas video klipa filmēšana būs lieliska pieredze ne tikai viņiem, bet arī man pašam!" Video klips būs īpaša dāvana Dziesmu un deju svētkiem – paldies par svētku tradīcijas mantošanu un kopšanu no paaudzes paaudzē.

"Esam patīkami pārsteigti par interesi, radošumu un enerģiju, kas bija jūtama skatoties un klausoties konkursa video. Saņēmām vairāk kā 100 video no dažādām Latvijas pilsētām, tas apliecina spēcīgo latviešu saikni ar tradīcijām, dziesmu un deju. Esam pateicīgi visiem dalībniekiem un viņu atbalstītājiem konkursa laikā!" tā par #KārumsIedvesmo SIA "Rīgas Piensaimnieks" valdes priekšsēdētājs Neeme Jogi.

Kārums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos nes burta "i" burvību un tā ir "iedvesma". Kārums Svētku ietvaros realizēja konkursu #KārumsIedvesmo un mājas lapā iedvesmo.karums.eu joprojām redzami konkursa video, kas iesūtīti kopš 11.maija. Kārums ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atbalstītājs jau 15 gadus – šī ir draudzība, kas nebeidzas līdz ar izskaņas koncertu Mežaparka estrādē.