Marta otrajā pusē, gaidot Lieldienas, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu nams", Kungu ielā 24, notiks radoša darbošanās, kuras laikā tiks veidoti šokolādes Lieldienu zaķi un nogaršota karstā šokolāde, informēja Hoijeres kundzes viesu nama vadītāja Ilze Skangale.

Šokolādes darbnīcas Hoijeres namā notiks 20., 21. un 22. martā pulksten 12 un 15. Savukārt sestdien,  23. martā – pulksten 12, kad šokolādes darbnīca notiks īpaši skanīgā atmosfērā – ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopas "Ķocis" piedalīšanos, kas klātesošos priecēs ar Lieldienu dziesmām. Turklāt šajā reizē dalībniekiem būs iespēja interjera muzeja telpās sastapties ar pavisam īstu Lieldienu zaķi.

Šokolādes zaķa gatavošanai tiks izmantota autentiska 19. gadsimta metāla forma Lieldienu zaķu atveidā, kas uz Liepāju atceļojusi no Nīderlandes, kur Liepājas muzejs to iegādājās kolekcionāru gadatirgū, veidojot Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams".

Zināms, ka līdz pat 19. gs. vidum šokolādi pazina vien dzēriena veidā. Un tikai pēc tam tika izgudrots, kā no šī dzēriena iegūt mūsdienās tik pazīstamo šokolādes tāfelīti. Savukārt tradicionālais Lieldienu gardums – zaķis – nāk no vācu tradīcijas "Osterhase" (Lieldienu zaķis). 19. gadsimtā, attīstoties šokolādes izgatavošanas un kausēšanas tehnikai, īpašās metāla formās sāka veidot Lieldienu zaķa šokolādes figūriņas. Lieldienu zaķis bija atdzimšanas simbols, un runāja, ka tas dēj olas.

Katram, kurš piedalīsies darbnīcās, būs iespēja radoši darboties, kā arī Hoijeres nama stāstnieku pavadībā dodies ekskursijā pa Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja otrā stāva ekspozīciju. Ekskursijā varēs uzzināt vairāk par Stenderu dzimtu un unikālajiem interjera priekšmetiem.

Kamēr bērni gatavos paši savu šokolādes zaķi, līdzi atnākušie tiek aicināti baudīt  gardumus un dzērienus no "Stendera konditorejas", kas darbosies arī meistarklašu laikā.

Šokolādes zaķu darbnīcā vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 29605223 vai e-pastā inga.ziverte@liepaja.lv. Maksa vienai personai – 7 eiro.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.