Papildināts. Liepājas Universitāte jau 25 gadus sadarbojas ar Latvijas Kristīgo studentu brālību, taču šobrīd augstskolas pārstāvji nezina par šādas organizācijas darbību augstskolā.

Latvijas Kristīgā studentu brālība (LKSB) ir studentu organizācija, kas Latvijā reģistrēta kā biedrība, kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Septiņās Latvijas pilsētās ir šādi reģistrētas studentu grupas, kas parasti ir arī studentu vadītas. Liepājā LKSB pastāv kopš 1992. gada.

LKSB Liepājas pārstāve Elīna Tomasa portālam pastāstīja, ka Liepājas Universitātes (LiepU) ir ļoti pretimnākoša. Biedrībai ir piešķirta telpa, kas atrodas LiepU dienesta viesnīcā pirmajā stāvā. Sākotnēji šī telpas tika izmantotas kā kapela, taču šobrīd kā satikšanās vieta biedriem.

Tomasa piebilda, ka nevienam netiek uzspiesta ticība vai likts iesaistīties LKSB darbībā, ja pats nevēlas. Iesaistīšanās organizācijā ir katra studenta paša izvēle, tas ir tieši tāpat, kā dziedāt korī vai darboties deju kolektīvā.

Elīna Tomasa jau ceturto gadu ir LKSB biedre – iesaistījusies, jo uzskatīja, ka tā varētu būt lieliska iespēja satikt jaunus cilvēkus. Šobrīd organizācijā aktīvi iesaistījušies pieci cilvēki, taču ir daudz tādu, kuri apmeklē biedrības organizētos pasākumus un piedalās diskusijās, kuras tiek organizētas LiepU dienesta viesnīcā.

Runājot ar studentiem, kuri dzīvo dienesta viesnīcā daudzi atbildēja, ka viņus neuztrauc, šādas brālības atrašanās LiepU kopmītnēs, taču no pasākumiem, kuros ir iesaistīta LKSB, viņi izvairās. Dažiem nepatika Kristīgās brālības pārstāvju staigāšana pa istabiņām, uzdodot jautājumus par reliģiju. Viņuprāt, tā ir studentu privātā telpa. LKSB Liepājas pārstāve gan sacīja, ka šādi pasākumi notiek ļoti reti, un tas tiek darīts, lai uzzinātu studentu viedokli.

Lai iegūtu informāciju par Latvijas Kristīgās studentu brālības sadarbību ar Liepājas Universitāti, portāls sazinājās ar vairākām augstskolas amatpersonām: rektori Daci Markus, profesori un Satversmes sapulces priekšsēdētāju Alīdu Samuseviču, kā arī Sabiedrisko attiecību daļu, taču neviens nevarēja sniegt informāciju par šādas brālības darbību universitātē.  

Tas, ka pat augstskolas vadība neko nezina par tādas organizācijas kā Latvijas Kristīgo studentu brālība eksistenci, liek domāt, ka nekādas sadarbības starp LKBS un Liepājas Universitāti nav.

Papildināts. LiepU Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Simona Laiveniece pēc raksta publicēšanas portālu informēja, ka par Kristīgo studentu brālību viņai ir zināms, tai arī ir atļauja reklamēt savus pasākumus augstskolā, taču laika trūkuma dēļ uz raksta autores e-pastā uzdodoto jautājumu pagājušajā nedēļā nav varējusi atbildēt.