Liepājas domes deputāti aizvadītajā domes sēdē pagarināja nomas līgumu "Karostas glābšanas biedrībai" (KGB), lai tā turpmākos desmit gadus varētu saimniekot Karostas cietumā.

KGB apsaimniekotais Karostas cietums kļuvis par vienu no Liepājas populārākajiem un pasaulē pazīstamākajiem tūrisma objektiem, taču cietuma ēka Invalīdu ielā 4 ir pašvaldības īpašums, kas biedrībai nodota lietošanā.

Kā "Rietumu Radio" atzinusi KGB vadītāja Monta Krafte, pašvaldības lēmums dos biedrībai drošību par nākotni un ļaus plānot investīcijas turpmākajai cietuma ēkas attīstībai. Pēc Kraftes teiktā, desmit gadi ir samērā ilgs periods.
Iepriekšējais līgums ar pašvaldību biedrībai bija noslēgts līdz 2016.gadam.

KGB lietošanā ir divstāvu mūra ēka 1155 kvadrātmetru platībā un 3794 kvadrātmetru liels zemes gabals. Īpašuma vērtība pēc pašvaldības aplēsēm ir vairāk nekā 33 000 latu.

Deputāts Ivars Kesenfelds Liepājas domes sēdē norādīja, ka biedrībai, kura tik daudz darba ieguldījusi šā objekta atjaunošanā un padarījusi to par vienu no ievērojamākiem tūrisma objektiem Liepājā, ēka būtu jānodod lietošanā uz ilgāku laiku, lai tai būtu lielāka drošība par savu nākotni. Taču, kā skaidroja Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldes pārstāvis Aivars Milniņš, šādu iespēju nepieļaujot likumdošana, un pēc desmit gadiem deputāti atkal varēs lemt par šo jautājumu.

Liepājas Karostas garnizona cietums celts 20.gs. sākumā Karostas hospitāļa vajadzībām, tomēr kā hospitālis nekad nav izmantots. Kopš uzcelšanas tas kalpojis par flotes matrožu un apakšvirsnieku īslaicīga disciplinārsoda vietu