Visu jūliju visā Latvijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko Atvērto durvju dienas personām ar invaliditāti uzņēmumos. Pirmie darba meklētāju ar invaliditāti un darba devēju satikšanās pasākumi jau ir norisinājušies Daugavpilī, Rēzeknē, Tukumā, Jelgavā un Madonā, savas durvis darba meklētājiem ar invaliditāti bija atvēruši uzņēmumi "Unda”, "Motor Lux”, "Elas Baltic” un "Massan Print", biedrības "Ģimenes centrs TuTi" un ''Flora un Fauna'', piedāvājot tādas vakances kā florists, grāmatvedības uzskaitvedis, šūšanas iekārtu operators, zivju apstrādātājs, palīgstrādnieks, ēkas uzraugs.

7.jūlijā atvērto durvju dienu pasākums personām ar invaliditāti norisināsies Rēzeknes laikrakstā ''Latgales Laiks'', kas piedāvā reportiera vakanci, savukārt 8.jūlijā  darba meklētāji ar invaliditāti aicināti apmeklēt Rēzeknes uzņēmumu ''A.N.J.Pasaule'', kas meklē mazumtirdzniecības veikala pārdevēju, un Krāslavas uzņēmumu "IVI gāze”, kas piedāvā noliktavas pārziņa vakanci.  

Informācija par visiem pasākumiem tiek aktualizēta visa mēneša garumā un ir pieejama NVA mājaslapas sadaļā "Atvērto durvju dienas uzņēmumos personām ar invaliditāti”. Darba meklētājam ar invaliditāti jāizvēlas interesējošie uzņēmumi un jāaizpilda pieteikuma anketa. Pieteikšanās akcijas pasākumiem norisināsies visu jūliju, pietiekties aicināti gan darba devēji, gan darba meklētāji.

Darba meklētāju ar invaliditāti un darba devēju tikšanās pasākumus darba vidē NVA rīko ik gadu kopš 2017.gada rudens, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū un mazinātu stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Darba meklētāji ar invaliditāti apmeklē uzņēmumus, organizācijas vai iestādes, lai gūtu praktisku priekšstatu par darba procesu un uzzinātu par darba piedāvājumiem. Darba meklētājiem ar invaliditāti tā ir iespēja labāk iepazīt darba piedāvājumus, savukārt uzņēmējiem - iespēja novērtēt darba meklētāju profesionālo potenciālu un atrast vajadzīgos darbiniekus. Pirmos trīs gadus pasākumu dalībnieki satikās uzņēmumos klātienē, bet divu iepriekšējo gadu laikā, Covid-19 pandēmijas apstākļos, pasākumi norisinājās tiešsaistē. Šogad darba meklētāju ar invaliditāti un darba devēju satikšanās atkal notiek darba vidē klātienē.

Par NVA atbalstu personām ar invaliditāti vairāk lasiet NVA mājaslapā.