Liepājas Jauniešu mājas 20 jaunieši 14. augustā Rīgā tiksies ar Eiropas Parlamenta deputātiem Arti Pabriku un Robertu Zīli, lai diskutētu par jaunatnes politiku Eiropā.

Diskusija, arī par citiem jauniešiem aktuāliem jautājumiem, notiks projekta "Esi Liepājnieks, neesi bijušais (neESI LP’eX)" ietvaros, kuru realizē Jauniešu māja sadarbībā ar Bērnu un jauniešu biedrību "Skrejceļš", informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste, Gunta Jākobsone.

Diskusijas laikā tiks apspriestas tādas tēmas par jaunatnes politiku Eiropā, jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos Eiropā. Jauniešiem gatavojas diskutēt ar Eiropas Parlamenta deputātiem par iespēju Latvijas jauniešiem iegūt kvalitatīvu izglītību Eiropā,  par darba iespējām pēc studiju beigšanas. Jaunieši izvirzījuši arī tādas tēmas kā jaunietis un ģimene, aktīvs un veselīgs dzīvesveids.

Pēc diskusijas jaunieši veidos prezentācijas un situāciju salīdzinājumu Liepājā, Latvijā un Eiropā par to, kādi apstākļi veicina un kavē jauniešu iesaisti politiskajās aktivitātēs, lēmumu pieņemšanas procesos, kā jaunieši var iesaistīties politiskajās aktivitātēs, kā jaunieši var ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus, kāpēc jāpilda pilsoniskais pienākums, kāpēc jaunieši izvēlas iesaistīties vai neiesaistīties politikā, kāpēc interesējas par politiskiem procesiem un kādu iemeslu dēļ tas netiek darīts.

Projekta "Esi Liepājnieks, neesi bijušais (neESI LP’eX)" mērķis ir stiprināt demokrātiskās vērtības un lēmumu pieņemšanas spējas jauniešu vidū (NVO, interešu grupas), lai veicinātu efektīvu līdzdalību un iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā pašvaldībā, Latvijā un Eiropā.

Projekts tiek īstenots ar Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma atbalstu.