28.maijā notika jau otrā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) rīkotā jauniešu diskusija ar debašu elementiem, šoreiz Starptautiskās bioloģiskās daudzveidības dienas ietvaros. Diskusijas mērķis bija rosināt jauniešus domāt par bioloģiskās daudzveidības nozīmi arī pilsētvides kontekstā, informē ZIIC Interešu izglītības pedagoģe Justīne Rusakova.

Diskusijas dalībnieki centās atbildēt uz jautājumu: "Biloģiskā daudzveidība pilsētā dzīvojošajiem ir vai nav aktuāla?". Ņemot vērā jauniešu dažādās dzīvesvietas, kā arī valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, diskusija arī šoreiz notika tiešsaistes platformā Zoom.
Diskusijā piedalījās 15 jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām - Daugavpils, Krāsavas, Aizputes un Cēsīm.

Kopā ar jauniešiem darbojās arī četri speciālisti:
– Pasaules Dabas fonda vides izglītības projektu vadītāja Elīna Pekšēna, kura darbojas Latvijas Vides aizsardzības fonda projektā "Dabas daudzveidību saudzējošas jauniešu kopienas veidošana",
– Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes dabas izglītības centra vadītāja Anda Andrušaite,
– dabas eksperte un Latgales dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe,
– Daugavpils novada domes Dabas resursu nodaļas vadītāja Jolanta Bāra.

Diskusijas laikā apstiprinājās, ka arī pilsētā dzīvojošajiem bioloģiskā daudzveidība ir aktuāla, par to būtu jādomā un atbilstoši jārīkojas, jo tieši daba ir tā, kura veicina mūsu pašsajūtu, fizisko un garīgo labklājību. Jaunieši arī izcēla pilsētnieku atsvešināšanos no dabas, kas rada dažādas aktuālas problēmas. Tās ir cieši saistītas ar izglītību un sabiedrības informētību, piemēram, par bioloģiskās daudzveidības nozīmi ikvienā pasaules vietā.

Aktivitāte tiek realizētas projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros, ko finansē EEZ/N grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049,00 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumu, bet 98 605,00 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.