Sabiedrības integrācijas fonds apstiprināja biedrības "Radi Vidi Pats" projektu "Radi Brīvprātību Pats", kā mērķis ir veicināt brīvprātīgā darba izpratni Liepājas jauniešu un organizāciju vidū.

Pašlaik iesaistītas četras  organizācijas – "Radi Vidi Pats", Liepājas muzejs, labdarības veikals "Otrā Elpa", dzīvnieku patversme "Lauvassirds". Bet vēl notiek sarunas arī ar citām organizācijām un apvienībām, informē biedrība "Radi Vidi Pats".

Biedrības "Radi Vidi Pats" desmit gadu garā vēsture apliecina, ka brīvprātīgais darbs ir lielisks instruments sabiedrības ilgtspējīgas attīstības veicināšanā. Cilvēki, it īpaši jaunieši, kas iesaistās brīvprātīgajā darbā, sāk izjust lielāku piederību attiecīgajiem procesiem, līdz ar to ar šī projekta palīdzību tiktu veicināta jauniešu izpratne un arī piederība attiecīgajām tēmām: labdarība, dzīvnieku tiesības, velokultūra, jaunatnes darbs. Mēs ticam, ka daļa no projekta dalībniekiem turpinās brīvprātīgi darboties minētajās un arī citās organizācijās pēc šī projekta beigām. Tāpat arī brīvprātīgais darbs sniedz jauniešiem iespēju iegūt tik ļoti nepieciešamo darba pieredzi, kas tiek prasīta no viņiem darba meklējumos.

Tikpat svarīgi ir arī veicināt brīvprātīgā darba izpratni organizācijās, kurām ir reāla vajadzība pēc brīvprātīgajiem. Līdz ar to pirmā aktivitāte būs apmācības iesaistīto organizāciju pārstāvjiem par brīvprātīgā darba organizēšanu, jauniešu motivēšanu un iesaisti. Pēc tam tiks rīkotas apmācības projekta dalībniekiem par brīvprātīgā darba izpratni un mācīšanās procesa novērtēšanu, kā arī par to, kā iegūto pieredzi izmantot tālāk un parādīt iespējamajiem darba devējiem. Pēc apmācībām sekos brīvprātīgais darbs 5 stundas nedēļā divu mēnešu garumā. Projekta noslēgumā būs izvērtēšanas pasākums, kad jaunieši saņems izvērtējumu savam darbam, kā arī organizācijas varēs uzklausīt jauniešu ieteikumus veiksmīgākai darbībai nākotnē.

Vēl ir brīvas vietas projektā. Pieteikties var aizpildot šo anketu: https://www.surveymonkey.com/r/DXBTP2Q. Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, droši var rakstīt uz linda@radividipats.lv. Tāpat, ja kāda Liepājas institūcija/organizācija ir ieinteresēta darbā ar brīvprātīgajiem, aicinām sazināties ar “Radi Vidi Pats", rakstot uz iepriekšminēto e-pastu.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.