Liepājas olimpiskais centrs (LOC) pēc Sporta veselības centra atvēršanas vieglatlētikas manēžā, cer piesaistīt sportistus arī no citām Latvijas pilsētām.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis (LRA).

Viņš norādīja, ka interese par centra izmantošanu ir ne tikai Liepājas sportistiem. Sagaidāms, ka arī no citām pilsētām sportisti dosies uz jaunatvērto veselības centru, lai veiktu dažādas profilaktiskas procedūras.

"Sporta veselības centrs ir liels ieguvums Liepājas sportam, jo veselības un medicīnas sadaļa ir ne mazāk svarīga par treniņu infrastruktūru," sacīja Deksnis. "Šis ir otrais šāda veida veselības centrs Latvijā. Līdz šim šādas iespējas piedāvāja tikai Rīgā."

Atsevišķas veselības centra izveides izmaksas Liepājas vicemērs neatklāja, norādot, ka centra izveide bijusi paredzēta kā LOC vieglatlētikas manēžas sastāvdaļa, un iekārtas tika iepirktas jau manēžas projekta realizācijas laikā.

Deksnis gan norādīja, ka veselības centra galvenais uzdevums būs rūpēties par Liepājas sportistiem, sākot ar sporta skolu audzēkņiem, kuri jaunizveidotajā centrā regulāri veiks funkcionalitātes testēšanu pastāvīgā fizeoterapeitu uzraudzībā. Tāpat centrā notiks medicīnas procedūras dažādu traumu gadījumos.

Kā ziņots, jaunais Sporta veselības centrs atrodas LOC manēžas ceturtajā stāvā.

Sporta veselības centrs izveidots, lai nodrošināt visu sporta veidu un vecuma sportistiem kvalitatīvu sporta diagnostikas un rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību, kas nodrošinās kvalitatīvāku treniņu procesu sportistiem, kā arī uzlabos traumu profilaksi, kas savukārt ļaus sasniegt labākus rezultātus.

Sporta veselības centrā pieņems kvalificēti speciālisti: sertificēts fizioterapeits Oskars Muižnieks un sertificēta fitnesa trenere un fizioterapeite Ance Zariņa.