Latvijā līdz decembra beigām joprojām laboratoriski apstiprināti tikai trīs gripas gadījumi, bet epidēmija tiek prognozēta janvāra otrajā pusē.

To aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs. Viņš norādīja, ka līdzīga situācija patlaban ir arī citur Eiropā, kur pārsvarā reģistrēti vien atsevišķi gripas gadījumi, bet uzliesmojums vēl nav sācies.

Gripas izplatība arī nav saistīta ar ārā valdošo laiku, jo parasti saslimšana sākas gandrīz vienlaikus dažādās Eiropas valstīs, kurās laikapstākļi mēdz būt arī stipri atšķirīgi, sacīja epidemiologs.

Arī pērn decembra beigās gripas slimnieku Latvijā vēl faktiski nebija, un LIC prognozē, ka šis gads būs līdzīgs – visticamāk, gripas epidēmija sāksies janvāra otrajā pusē un turpināsies februārī.

"Gripas epidēmija parasti ilgst astoņas nedēļas, bet, tā kā vienā valsts daļā tā sākas agrāk un citā vēlāk, tad pacēlums varētu būt aptuveni 11 nedēļas," paskaidroja Perevoščikovs. Viņš arī norādīja, ka patlaban nekur pasaulē jauni gripas vīrusi nav parādījušies un pret esošajiem efektīva ir izstrādātā vakcīna.