Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji devušies uz Liepājas Jūrniecības koledžu, lai izvērtētu situāciju mācību iestādē.

Kā jau rakstījām, tur pret skolas direktora darba stilu protestē studenti, aģentūrai LETA pastāstīja dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Kā ziņots, Liepājas Jūrniecības koledžas studenti protestē pret skolas direktora Vladimira Dreimaņa darba stilu un nodomu atlaist direktora vietnieci Dzintru Putniņu, ziņoja laikraksts "Neatkarīgā".

Dienests vērtēs konflikta cēloņus, izglītības iestādes vadītāja atbildību saistībā ar šo konfliktu, kā arī skolas darba organizāciju.

Juhņēviča prognozēja, ka rezultāti varētu būt divu nedēļu laikā.

Viņa arī minēja, ka uz šo skolu dienesta pārstāvji pārbaudēs bijuši arī pērn, kad to vēl vadīja iepriekšējais direktors. Kā skaidroja dienestā, pērn sūdzības bija par valsts valodas lietošanas pārkāpumiem izglītība procesā, kas apstiprinājies.

Jau vēstīts, ka, protestējot audzēkņi vienu dienu boikotējuši mācības. Jauniešiem esot nepieņemams Dreimaņa kā militārpersonas darba stils. Viņš vēloties skolu pārvērst par militāru iestādi un kopmītnes par kazarmām. Kad audzēkņi uzzinājuši par skolas vadītāja vēlmi atlaist vietnieci, neapmierinātība pāraugusi vēlmē streikot.

Studenti vērsušies arī Izglītības un zinātnes ministrijā.

Dreimanis audzēkņu protestus uzskata par pretlikumīgiem. Viņš atzīst, ka vēlas sakārtot mācību iestādes darbu un uzlabot kvalitāti. Direktors gan noliedz, ka plānojis atlaist vietnieci Putniņu, informācija par šādu nolūku esot liels pārpratums.

Vadītājs ar pedagogiem un vietnieci plānojot visu izrunāt un nekādas represijas neīstenot.