Publicitātes attēls


Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu literātes un Latvijas literatūras gada balvas laureātes, Janas Egles stāstu krājumu "Latvju pacients." Krājuma redaktore ir Sigita Kušnere, bet māksliniece – Aija Andžāne, portālu informēja SIA "Latvijas mediji" mārketinga speciāliste Maija Hvorostjanaja.

Janas Egles jaunākie stāsti ir par cilvēkiem mums līdzās – tiem, kas varbūt nav pareizi saprasti, kas meklē zaudētos pavedienus un atduras pret dzīves skarbajām vai skaistajām nejaušībām.

"Miesiskas, vieliskas un ļoti atpazīstamas – tādas ir manas kā tipiskā latviešu pacienta sajūtas, iegremdējoties smalki izstrādātajos Janas Egles dzīves stāstos un mirkļu uzplaiksnījumos. Ierasto kailo skarbumu autores daiļradē ir papildinājusi pašironija un melnais humors, radot platformu fantāzijai un līdzpārdzīvojumam, kas tik viegli neaizmirstas – viņas varoņi seko līdzi lasītājam, ieviešot korekcijas sapņos un, kas zin, varbūt arī dzīvē," saka Dace Rukšāne.

Rakstniece, dzejniece un dziesminiece Jana Egle (1963) ir kritiķu atzīto un lasītāju iemīļoto stāstu krājumu "Gaismā" (2016), "Svešie jeb miļeņkij ti moi" (2018) un "Dzimšanas diena" (2020), kā arī dzejas grāmatu "Dzirdēt noklusēto" (2002) un "Ledus debesis" (2023) autore. Liepājas kultūras balvas un Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" laureāte, 2017. gadā saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu par labāko prozas grāmatu.

Jana Egle ir iekarojusi kritiķu un lasītāju sirdis ar savu satraucoši trāpīgo rakstības stilu, ar savu uzdrīkstēšanos atklāti runāt par lietām, kuras emocionāli iedarbojas uz sabiedrību, un par to, kas sabiedrībā parasti tiek noklusēts.


Autore pateicas par atbalstu un viesmīlību Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai Ventspilī, kurā tapusi daļa krājumā iekļauto stāstu.

Grāmata tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.