Ikdienā ar mākslīgo intelektu sastopamies daudz kur – sociālajos tīklos, straumējot mūziku vai pat meklējot filmu, ko skatīties. Visi ir dzirdējuši vārdu savienojumu "mākslīgais intelekts", taču ko tas sevī ietver?

Jau trešo gadu pēc kārtas Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Digitālo inovāciju parku un Zinātnes un izglītības inovāciju centru "ZIIC" rīko bezmaksas tiešsaistes tehnoloģiju iedvesmas konferenci "IT diena Liepājā 2021: Nākotnes karjeras mākslīgajā intelektā" Latvijas vispārizglītojošo skolu 7.–12. klašu audzēkņiem, kā arī skolu pedagogiem. Šī gada konferences tēma ir mākslīgais intelekts un karjera tajā. Aicinām skolēnus reģistrēties konferencei mājaslapā www.digip.lv/itdiena2021  , un 31.martā pulksten 14:00 pieslēgties tiešraidei, kur būs iespēja uzzināt, kas ir mākslīgais intelekts un kādas ir skolēna nākotnes karjeras iespējas mākslīgā intelekta nozarē!

Ar savu pieredzi un aizraujošiem stāstiem dalīsies vairāki nozares pārstāvji. Par mākslīgā intelekta iespējām un jaunuzņēmumiem pastāstīs HUGO.Legal Latvia pārstāve Elvīra Krēķe. Ēvalds Urtāns – Rīgas Tehniskās Universitātes Mg.sc.ing., doktorants, pētnieks, ASYA.AI dibinātājs Ēvalds Urtāns pastāstīs, kā apgūt mākslīgo intelektu. Accenture Latvia pārstāvis Guntis Čoders iepazīstinās ar karjeras iespējām mākslīgajā intelektā, savukārt Mārtiņš Ābelītis no Giraffe360 sniegs ieskatu mākslīgā intelekta izstrādātāja ikdienā.

Zināšanas būs iespējams pielietot arī praktiski, jo konferences ietvaros 1. aprīlī pulksten 14 norisināsies praktiskas lekcijas skolēniem par "Deepfake" jeb ar mākslīgā intelekta palīdzību radītu viltus videoklipu atpazīšanu, ko piedāvā Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC. Deepfake ir mašīnmācīšanās, kas veidota ar mērķi radīt viltus video un audio materiālus, un kalpo par dezinformācijas ieroci. Lekciju vadīs NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāvji – Gundars Bergmanis-Korāts un Linda Curika.

Arī skolotāji ir aicināti piedalīties konferencē – 31.martā pulksten 15.30 notiks IT Diena Liepājā skolotājiem, kuras laikā pedagogiem būs iespēja uzzināt mākslīgā intelekta iespējām un draudiem, kā arī piedalīties praktiskā lekcijā, kuru vadīs NATO StratCom pārstāvji un Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš.

Izpratne par to, kas ir mākslīgais intelekts, patiesībā, ir tikai retajam – konference tiek rīkota ar mērķi popularizēt IT nozari un izglītību, mazināt bezdarba situāciju nozarē, kā arī izglītot jaunāko sabiedrības daļu par dažādiem tehnoloģiju nozares jautājumiem. Ne mazāk svarīgi, konferences ietvaros, ir radīt priekšstatu par mākslīgo intelektu un IT nozari kopumā – karjeras iespējām un izaicinājumiem, izskaidrot jauniešiem nozares profesijas, kurā virzienā doties, lai līdz tam nokļūtu, kā arī iedvesmot nebaidīties IT karjeras uzsākšanai, jo tajā vieta ir gan radošiem, gan tehniskiem prātiem kā puišiem, tā arī meitenēm. Lai konferencē piedalīties būtu ne tikai vērtīgi zināšanu ziņā, bet arī motivējoši, tās noslēgumā Liepājas skolēniem būs iespēja piedalīties loterijā, kur varēs tikt pie balvām.

Lai piedalītos pasākumā, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.
Reģistrēties iespējams mājaslapā www.digip.lv/itdiena2021. Skolēniem ir iespējams reģistrēt sevi, pedagogi var reģistrēt klasi un sevi. Pēc reģistrācijas tiks nosūtīts apstiprinājuma e–pasts un norādes par konferenci.

Aicinām sekot līdzi informācijai arī https://www.facebook.com/events/576133790009335