Jau astoto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.–12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS "Grindeks" rīkotajās "Profesiju dienās skolēniem".

No 177 skolēnu pieteikumiem no vairākām Latvijas pilsētām un reģioniem tika izvēlēti 40 projekta dalībnieki, kuru skaitā ir arī 12. klases skolniece Mariona Tamsone no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas.

Mariona uzskata, ka ķīmija ir ļoti saistoša un interesanta zinātne ar lieliskām nākotnes perspektīvām. "Pēc vidusskolas beigšanas es plānoju studēt farmāciju, tāpēc "Grindeks" rīkotās "Profesiju dienas skolēniem" ir ļoti laba iespēja ielūkoties savā izvēlētajā profesijā," stāsta skolniece.

"Man patika, ka dienas laikā, daudz diskutējot par zālēm, es atklāju sev nezināmus teorētiskos aspektus. Līdz ar to esmu nostiprinājusi savas zināšanas, jo līdz tam man bija tikai pieņēmumi. Uzzināju daudz jauna par zāļu ražošanas procesu - kā zāles tiek veidotas, kā tiek gatavotas kapsulas un kā tiek izvēlētas tablešu krāsas. Par ļoti vērtīgu pieredzi uzskatu arī praktisko daļu, kuras ietvarā mēs veicām analīzes," tā Mariona.

AS "Grindeks" Ziežu un gēlu grupas vecākā ražošanas farmaceite Anna Gasparjana: "Dienas pirmajā pusē Mariona iepazinās ar gatavo zāļu formu izstrādes teorētiskajiem aspektiem, bet praktiskās nodarbības laikā mēs kopā veicām analīzes, lai noteiktu tablešu kvalitāti, proti, nobirzuma, sairšanas, tablešu cietības, vidējas masas rādītājus tabletē. Ceru, ka iegūtās zināšanas un prasmes Marionu rosinās vēl vairāk interesēties par farmāciju un būs noderīgas arī turpmāk."