Reaģējot uz šī brīža nepieciešamību, līdz 10.aprīlim liepājnieki aicināti savus neizmantotos velosipēdus ziedot ģimenēm no Ukrainas, nogādājot tos Juliannas pagalmā esošajā velodarbnīcā "Liepājas velo parks" darba dienās no pulksten 10 līdz 17.30, informē "Radi Vidi Pats" sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Liepājā šobrīd ir vairākas ukraiņu ģimenes, kurām ikdienā noderētu velosipēds – gan kā pārvietošanās līdzeklis, gan kā brīvā laika pavadīšanas iespēja bērniem un pusaudžiem. Ziedot iespējams arī tādus velosipēdus, kas nav teicamā stāvoklī, jo tie tiks laboti. Tāpat var nest velo aksesuārus – ķiveres, lampiņas, bērnu sēdekļus u.c.

10.aprīlī turpat, Juliannas pagalmā, norisināsies talka, kurā brīvprātīgie velo entuziasti un meistari apkops, labos un savedīs kārtībā ziedotos velosipēdus. Arī šim pasākumam aicināti pievienoties brīvprātīgie, kuru zināšanas un prasmes varētu noderēt.

Paralēli velo talkai svētdien Kopienas dārzā (Kuģinieku ielā 6) notiks pirmā šī gada talka. Tiks uzkopta apkārtne, pildītas kastes ar zemi, nepieciešamības gadījumā apkopts un pārcilāts komposts u.c. Uz šo pasākumu aicināts ikviens interesents, neaizmirstot par piemērotu apģērbu un arī darba rīkiem.

Pasākumus organizē biedrība "Radi Vidi Pats". Pavasara dārza talka notiek projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".