No 22. līdz 27. maijam Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā jau trešo gadu notiks Nākotnes izaicinājumu nedēļa, kas tiek rīkota sadarbībā ar SEB banku un Liepājas SEZ pārvaldi.

Tās ietvaros 10. un 11. klašu skolēniem būs iespēja Liepājas uzņēmumos risināt reālas uzņēmumu problēmas, iegūt jaunas zināšanas un pilnveidot savas prezentēšanas prasmes, informē Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Nedēļas noslēgumā jauniešiem jāiesniedz video prezentācijas, kas ietver visas nedēļas garuma paveikto, kuras vērtēs žūrija, informē Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktore vietniece izglītības jomā Signe Berga..

Ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis uzsver: "Jau trešo gadu kopā ar Liepājas aktīvākajiem uzņēmumiem aicinām mūsu vidusskolēnus aktīvi iesaistīties un ielūkoties nākotnē, kas viņus sagaida jau pēc pāris gadiem. Šajā gadā esam izveidojuši unikālu saturu, kas ļaus jauniešiem aktīvāk iesaistīties uzņēmumos, sniedzot savus priekšlikumus, risinot reālas problēmas un izstrādājot prototipus. Uzņēmumi jau šobrīd ir nodefinējuši viņiem aktuālus jautājumus, kā darbinieku piesaiste un noturēšana, pārdošana un sociālie mediji, sadarbības pilnveidošana ar izglītības iestādēm un citus. Nākotnes izaicinājumu nedēļa arī ir labs pārbaudījums skolēniem strādāt komandā, veikt pētījumus un eksperimentējot radīt jaunas idejas."

Nedēļas ietvaros plānotas dažādas aktivitātes, kas ļaus jauniešiem izzināt savas nākotnes profesiju, veicināt sevis pasniegšanas un prezentēšanas prasmes. Skolēnu komandām būs iespēja iesaistīties uzņēmuma ikdienas darbā, sniedzot savus priekšlikumus un idejas darbības uzlabošanai un pilnveidei. 22. maijā atklāšanas konferencē dažādu nozaru uzņēmēji un vadošie speciālisti iedvesmos jauniešus aktīvi domāt par nākotnes profesijas izvēli, iedrošinās nodefinēt savus mērķus, bet konferences noslēgumā vairāk nekā 230 jaunieši saņems darba uzdevumu par vienu no uzņēmumiem.

Savu dalību nākotnes izaicinājumu nedēļā ir apstiprinājuši 18 uzņēmumi un organizācijas – Tet, Rietumu radio, Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs, Lielais Dzintars, OC Liepāja, Swedbank, Liepājas SEZ pārvalde, SD Autocentrs, Tiamo Grupa, AE Partner, Liepājas Papīrs, SEB banka, InPass, Coworking Liepaja, Liepājas pilsētas dome, Metālmeistars, Oviwatch, Liepājas Teātris.

Nedēļas noslēgumā, 28.maijā, skolas zālē notiks pētījumu rezultātu prezentēšana  – video, kas ietver visas nedēļas garumā paveikto. Žūrijas komisijā būs Liepājas uzņēmēji, Liepājas SEZ pārvaldes un SEB bankas pārstāvji.