Apsverot ceļošanu uz ārvalstīm, jāapzinās, ka var nākties ievērot karantīnu ārzemēs, kā arī, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai relatīvi drošā valstī, atgriežoties var nākties pavadīt divas nedēļas pašizolācijā, pirmdien preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, ziņo LETA.

Vaicāts par ceļošanu uz ārvalstīm pašreizējos apstākļos, Perevoščikovs aicināja izprast, ka pastāv vairāki riski šajā sakarā. Viņš klāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad saslimšana ar "Covid-19" personām tikusi konstatēta, izbraucot vai pirms izbraukšanas uz ārvalstīm. "Tas ir viens risks, kas nebūtu patīkams ceļojuma laikā, jo tas var pagarināt un sarežģīt atgriešanos," sacīja epidemiologs.

"Mēs nevaram zināt, kā attīstīsies situācija Kiprā vai kādā citā valstī - ja šodien situācija ir normāla, iespējams, ja tiek atklāti uzliesmojumi, pēc atgriešanās var nākties ievērot pašizolāciju," skaidroja SPKC eksperts. Tāpat, pēc viņa paustā, daudz ir atkarīgs no tā, ko dara ceļojuma laikā.

Vienlaikus, eksperta ieskatā, lidmašīnās epidemioloģiski riskantākā vieta vieta ir tieši labierīcības, jo nav garantijas, ka pēc katra iepriekšējā apmeklētāja tiek veikta telpas, tostarp atsevišķu virsmu, piemēram, ūdens krāna, dezinfekcija.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī reģistrēti 44 jauni inficēšanās ar "Covid-19" gadījumi, liecina SPKC apkopotie dati.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem pagājušajā diennaktī bijis 2,1%. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Vienlaikus kopš 15.oktobra reģistrēta vēl 12 saslimušo izveseļošanās no "Covid-19", līdz ar to Latvijā no šī vīrusa izveseļojusies kopumā 1341 persona. Līdz šim inficēšanās ar "Covid-19" tikusi apstiprināta 3494 personām, kamēr aktīva saslimšana ar "Covid-19" patlaban ir 2109 pacientiem.

Aizvadītajā diennaktī stacionēto "Covid-19" pacientu skaits sasniedzis jaunu antirekordu - 80 cilvēkus, informēja Nacionālais veselības dienests.

Svētdien slimnīcās nonākuši astoņi cilvēki, kuriem konstatēts "Covid-19". Kopā stacionāros ārstējas 80 pacienti. 74 no tiem ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši - ar smagu slimības gaitu.