Pusaudžu vidū pieaugusi inficēšanās ar "Covid-19" un tas liecina, ka viņi neievēro ierobežojumus, bet tā vietā izvēlas satikties ar saviem vienaudžiem, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, ziņo LETA.

Runājot par sasirgušo vecumu, Perevoščikovs pastāstīja, ka kopumā divu nedēļu laikā visās vecuma grupās, izņemot bērnus, novērots saslimstības samazināšanās.

Detalizētāk apskatot inficēto bērnu vecuma grupas, Perevoščikovs skaidroja, ka vecuma grupā no septiņiem līdz deviņiem gadiem situācija ir diezgan stabila. Neliels samazinājums ir 10 līdz 12 gadu vecuma grupā.

"Toties 13 līdz 15 gadu vecuma grupā un it sevišķi 16 līdz 18 gadus veciem pusaudžiem saslimstība četru nedēļu laikā pieaugusi," uzsvēra Perevoščikovs.

Lai arī skolās mācības notiek attālināti, tiek pieļauts, ka pusaudži nesēž mājās un neraugoties uz ierobežojumiem satiekas, līdz ar to viņiem infekcija izplatās straujāk un plašāk, skaidroja Perevoščikovs.

Veselības ministrijas Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka deputātiem skaidroja, ka "Covid-19" situācija veselības nozarē joprojām ir kritiska. Pie esošā scenārija slimnīcas vēl tiek galā, taču slimnīcas intensīvās terapijas gultu noslogojums ir ap 80%. VM arī aprēķinājusi, ka papildu 88 gultasvietas intensīvajā terapijā ir iespējams nodrošināt.

Perevoščikovs jau šonedēļ atzina, ka patlaban vairāk nekā nedēļu tiek pieredzēts lēns, bet stabils saslimstības ar "Covid-19" sarukums.

Tieši tādēļ, ka saslimstības samazināšanās ir lēzena, epidemiologiem esot bijis viegli izteikt prognozi, ka pie šādiem rādītājiem pēc mēneša varētu tikt sasniegts saslimstības apmērs 200 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, kas savukārt ļautu valdībai pārskatīt esošos ierobežojumus.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 1103 jauni saslimšanas ar "Covid-19" gadījumi un saņemta informācija par 12 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.