"RīgaTV 24" raidījumā "Preses klubs" bankas "Luminor" ekonomists Pēteris Strautiņš 2.augusta raidījumā arī Liepājas Universitāti pieskaitīja augstskolām, kurām "ūdens smeļas mutē".

Diskutējot kopā ar politiķi, juristi Baibu Broku un publicistu Lato Lapsu par valsts augstskolām un izglītības kvalitāti valstī, Strautiņš atzina, ka "ir Latvijā augstskolas, kurām tiešām ūdens smeļas mutē. Ja paskatās datus, cik tiek vai netiek aizpildītas studiju programmas dažās vietās, ir skaidrs, ka tur nekas labs nav gaidāms. Ar augstskolām Latvijā ir tāpat, kā ir bijis ar skolām, – mācību iestādes ir izmantotas kā reģionālās attīstības instrumenti, liekot pildīt lomu, ko tās īsti nespēj veikt."

Šajā sakarā Strautiņš atceras savu viesošanos Liepājā.

"Es atceros, biju Liepājā pirms gadiem septiņiem, astoņiem tādā vietējā tautas sapulcē. Cilvēki ļoti pozitīvi, atsaucīgi, labvēlīgi [mani] uzņēma līdz brīdim, kad pateicu, ka, manuprāt, nevajag dibināt Liepājas Universitāti. Teicu: jūs nepanāksiet kritisko masu, un, ja veidojat kaut ko virs vidējās izglītības līmeņa, tad drusku fokusējieties uz pilsētas ekonomikas vajadzībām, nevis lielām ambīcijām. Tajā brīdī varēja just, ka man vienkārši jādodas projām, un mani gandrīz ar kaunu padzina. Tagad, ja paskatās datos, tad, jā, šī ir viena no tām augstskolām, kurai ir lielas grūtības ar programmu aizpildīšanu. Droši vien Kembridžā nav daudz vairāk iedzīvotāju kā Liepājā, bet tur jau viss sākās dziļos viduslaikos..."