Arī šogad norisināsies sezonas darba vakanču gadatirgi – tie plānoti aprīlī un maijā. Pirmais paredzēts Daugavpilī, bet pārējie Liepājā, Jelgavā, Rīgā un Valmierā.

To aģentūrai LETA pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciāliste Iveta Kancēna.

Pērn sezonas vakanču gadatirgi Latvijā norisinājās pirmo reizi. Arī šogad tos plānots organizēt piecās pilsētās, pārklājot visus Latvijas reģionus. Pirmais gadatirgus paredzēts Daugavpilī, bet pārējie Liepājā, Jelgavā, Rīgā un Valmierā.

Gadatirgos darba ņēmēji varēs satikties ar darba devējiem un iepazīties ar brīvajām darba vakancēm. Piedalīsies arī NVA pārstāvji, tostarp no reģionu filiālēm, sniedzot informāciju par aģentūras piedāvātajiem pakalpojumiem un savās filiālēs reģistrētajām vakancēm.

Tāpat gadatirgos varēs saņemt karjeras konsultācijas un veikt dažādus testus. Piedalīties tiks aicināti arī NVA sadarbības partneri, tostarp profesionālo skolu un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Dalība gadatirgos gan darba devējiem, gan potenciālajiem darbiniekiem būs bezmaksas.

Kā vēstīts, pērn vakanču gadatirgi notika Cēsīs, Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā un Rēzeknē, kopumā pulcējot ap 8000 apmeklētāju un vairāk nekā 120 darba devēju. Pasākuma apmeklētājiem tika piedāvātas aptuveni 750 vakances.