Liepājas mērs Jānis Vilnītis, pirmajā jaunā gada dienā vaicāts par iemesliem gadumijas salūta atcelšanai, sniedza irliepaja.lv savu skaidrojumu.

Jautājām arī, vai salūta atcelšana nav saistīta ar to, ka iepirkuma rezultātu apstrīdēja otrs pretendents – irliepaja.lv joprojām gaida skaidrojumu no Kultūras pārvaldes par jautājumiem, kas izteikti iepirkumā zaudējušās kompānijas vēstulē, kura bija nosūtīta gan irliepaja.lv, gan pārvaldei.

Jānis Vilnītis raksta: "Iepirkuma rezultātu tiešām apstrīdēja otrs pretendents. Iepirkumā uzvarēja pieredzējis uzņēmums, kas organizē salūtus arī Rīgā, Ventspilī un citur. Iepirkums bija korekts un godīgs. Par vakardienas nenotikušo salūtu tiks samaksāts tikai par ceļa izdevumiem un uzstādīšanas darbu. Būs ietaupījums.

Salūtu atcēlām apmēram 22.40, kad vēja mērījumi Liepājā rādīja 15 m/s un ik pusstundu, kad pārbaudījām tendenci, tas pieauga. Noteikumi neļauj salūtu šaut, ja vēja ātrums pārsniedz 9 m/s. Apmēram 23.00 medijiem izsūtījām informāciju par salūta atcelšanu. Ventspils nogaidīja līdz 24.00 un arī sekoja mūsu piemēram – atcēla salūtu.

Uzskatu, ka cilvēku drošība un veselība ir pirmajā vietā, nevis īss prieka mirklis ar pārāk augstu riska pakāpi un neparedzamām sekām.

Cilvēkus Liepājas centrā priecēja I.Busuļa koncerts un es esmu personiski saņēmis daudz labu vārdu, ka tas ir atsvēris šo nenotikušo salūtu. Daudzi, mani ieskaitot, dziedāja līdzi "Līvu" dziesmu "Eglīte smaržo un mirdz..." uzreiz pēc pusnakts. Liepājnieki māk kopīgi priecāties un ir pietiekami gudri novērtēt riskus un pieņemt izsvērtus lēmumus!"

Par to, ka iepriekš pieteiktā "īpaši pārdomātā svētku uguņošana", kas "pārsteigs liepājniekus un pilsētas viesus ar jauniem risinājumiem" tika atcelta, vīlušies bija ne tikai liepājnieki, bet arī daudzie ciemiņi no citām pilsētām un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Līdz šim vēja dēļ Liepājā Jaungada salūts vēl nav bijis atcelts.