Otrdien, 15.martā, pulksten 17.15, Liepājas Universitātē filmu studija "Mistrus Media" un Liepājas Universitāte aicina uz dokumentālās filmas "Ģenerālplāns" seansu un diskusiju.

Filma "Ģenerālplāns" pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību.

Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs un filmas eksperts Jānis Kažociņš saka: "Ģenerālplāns" ir izcila filma. Tā ir izglītojoša ne tikai Latvijai un Baltijas valstīm, bet arī Eiropas Savienības un NATO valstīm."

Filmā kā eksperti piedalās arī Anne Aplbauma, Ļevs Gudkovs, Anderss Fogs Rasmusens, Džulians Lindlijs-Frenčs, Artemijs Troickis, Edvards Lukass un citi.
 
Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju "Mistrus Media" (Latvija), "Monoklis" (Lietuva) un "Allfilm" (Igaunija) kopražojums.
 
Filmu veidojuši režisors Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces Inga Spriņģe un Arta Ģiga, producenti Gints Grūbe, Elīna Gediņa-Ducena.
 
Filma tapusi sadarbībā ar  Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica",  filmu studiju "Red Dot Media", Baltijas valstu sabiedriskajām raidorganizācijām (LTV, ERR, LRT), Latvijas un Lietuvas nacionālajiem kino centriem, ES programmu "Radošā  Eiropa", Latvijas Valsts kultūrkapitāla fondu un Adenauera fondu.

Diskusijā piedalīsies Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa – Egnere; dokumentālās filmas "Ģenerālplāns" līdzautore,  "Re:Baltica" dibinātāja Inga Spriņģe; Liepājas Universitātes Socioloģisko pētījumu centra vadītājs Arturs Medveckis un žurnālists Igors Vatoļins.

Diskusiju vadīs "Rietumu Radio" ziņu redaktors Dzintars Hmieļevskis.

Filmas seanss un diskusija ir bez maksas.