Romana Miloslavska kaimiņiene gadu pēc tam, kad nopludināja deputāta vannasistabu un koridoru, saņēmusi rēķinu teju dzīvokļa vērtībā – 4054 eiro.

Incidents noticis 2014.gada 4.novembrī vienā no Turaidas ielas namiem – kamēr dzīvokļa saimnieces nebija mājās, viņas vannasistabā plīsa stāvvads un nogāzās boileris (vai arī otrādi). Ūdens, kas brīvi tecējis kādu pusotru stundu, bija nopludinājis ne tikai īpašnieces dzīvokli, bet arī 2.stāva kaimiņa deputāta Romana Miloslavska vannasistabu un koridoru, kā arī zem viņa esošā 1.stāva dzīvokli.

Ja pirmā stāva kaimiņiem pretenziju nebija – gan jau izžūšot, tad Miloslavskis, kura dzīvoklis bija cietis vairāk, kā jau deputāts, rīkojies izlēmīgi un vērienīgi – izsaucis ne tikai apsaimniekotāja – LNA – namu pārzini Mārtiņu Pastoru, bet arī pašvaldības policiju. Par notikušo ir LNA apsekošanas akts un pašvaldības policijas pārbaudes akts. LNA aktā konstatēts, ka Miloslavska dzīvoklī nopludināta 15 kvadrātmetrus liela platība, policijas aktā uzskaitīts sīkāk – 8,90 kvadrātmetri koridorā, 4,10 kvadrātmetri vannasistabā un ap 48 kvadrātmetriem sienas un griesti.  

Namu pārziņa veiktās fotofiksācijas bildēs redzams gan stipri izrūsējis stāvvada mezgls, gan zemē nogāzies boilers. Fotografētas arī sienas un grīda Miloslavska dzīvoklī, taču bildēs maz kas saskatāms. Taču tam arī nav lielas nozīmes, jo ne viens, ne otrs dzīvoklis nav bijis apdrošināts.

"Savu vainu nenoliedzām, piedāvājām strādniekus, kas izremontētu plūdos cietušās telpas, bet Miloslavskis atteicās, jo negribēja laist dzīvoklī svešus cilvēkus," stāsta deputāta kaimiņiene. Tūlīt pēc avārijas Miloslavskis izsaucis savu meistaru un licis nomainīt bojāto stāvvadu kaimiņienes dzīvokli, par ko viņa samaksājusi 70 eiro. Laiku pa laikam satiekoties, arī brīdinājis, ka "neko nav aizmirsis".

Gandrīz pēc gada – 11.septembrī – izrādījās, ka kaimiņš patiešām nav aizmirsis un laikam grib remontēt nopludināto dzīvokli (pats no tā jau esot izvācies), – sieviete saņēmusi brīdinājuma vēstuli par vēršanos tiesā, ja netiks atmaksāti visi zaudējumi, kas saistīti ar dzīvokļa remontu, kopumā 4054 eiro. Vēstulei pievienota arī tāme, kas sastādīta uz SIA "Lādēni" veidlapas, taču tai nav ne paraksta, ne zīmoga. Tāpēc, iespējams, SIA "Lādeni", kas, starp citu remontēja Miloslavska vadīto Ezerkrasta peldbaseinu, un tagad ir piesaistīti citam viņa pārvaldītam objektam – Liepājas krievu namam Kūrmājas prospektā 20, nemaz nezina par šādas tāmes esamību.

"Mēs bijām vienojušies, ka atmaksāsim izdevumus par remontu, bet ne jau par summu dzīvokļa vērtībā!" – sieviete ir sašutusi un satriekta.

Ieskatoties ss.lv sludinājumos, redzams, ka divistabu dzīvokļi Turaidas ielas blokmājās tiek tirgoti robežās no 4300 eiro (tajā pašā namā, kur atrodas šeit pieminētie dzīvokļi) līdz 7900 eiro, ar piebildi – "cena runājama".

Miloslavska kaimiņiene atzina, ka viņu īpaši pārsteidzis fakts, ka deputāts izsaucis policiju. Tas pārsteidza arī portālu – piektdien, 16.oktobrī, piezvanot pašvaldības policijas dežurantam un pajautājot, vai kāds varētu atbraukt, jo kaimiņš nopludinājis dzīvokli, saņēmām dežurējošā inspektora palīga Ates skaidrojumu, ka šādos gadījumos viss kārtojams ar mājas apsaimniekotāju, apdrošinātāju un tiesu. Inspektora palīgs arī apgalvoja, ka pašvaldības policija šādos gadījumos nekādus aktus neraksta, jo "tam nav nekādas nozīmes".

Saņemot šādu atbildi, rodas secinājums – vai nu pašvaldības policija "apkalpo" tikai deputātus, vai nu Miloslavska kungs kaut kā apmānījis mūsu municipālpoliciju, atvilinot uz savu dzīvokli, un, iespējams, tā atraujot policijas darbiniekus no uzdevumiem, kas ir viņu kompetencē, atšķirībā no nopludinātu dzīvokļu apskates.

Jautājumus, protams, vēlējāmies uzdot arī deputātam Romanam Miloslavskim. Diemžēl piektdien viņa mobilais telefona bija izslēgts. Ezerkrasta baseina darbiniece apgalvoja, ka priekšnieku pie viņiem gan nevajagot meklēt, viņa "sēdeklis" esot Olimpiskajā centrā. Taču arī tur neviens īsti nezināja, vai un kur sēž Miloslavskis.

Kompleksās sporta skolas direktors, deputāts un Miloslavska partijas biedrs Naums Vorobeičiks portālam atklāti atzina, ka viņam nav ne jausmas, kur meklēt padoto (Ezerkrasta peldbaseins ir Kompleksās sporta skolas struktūrvienība), pats esot mēģinājis viņu atrast, jo esot kāda steidzami kārtojama lieta, bet nekā.

Vorobeičiks arī ieteica meklēt Miloslavski Liepājas krievu namā, jo "pārsvarā viņš ir tur".

Tas gan šķiet savādi, zinot, ka algu Miloslavska kungam maksā pašvaldība.