Lai iepriecinātu liepājnieku ģimenes ar bērniem, atvieglojot rūpes par higiēnu un reizē informējot par populārām reproduktīvās veselības tēmām, biedrība "Papardes zieds" sadarbībā ar higiēnisko preču zīmolu "Bella" Ziemassvētkos sarūpējuši dāvanas arī 100 maznodrošinātām liepājnieku ģimenēm, kurās aug bērni un jaunieši, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Dāvaniņas 23. decembrī "Papardes zieda" valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle nodeva Liepājas pilsētas domes Sociālajam dienestam, kas tālāk ar sociālo darbinieku starpniecību tās nogādās ģimenēm.

Dāvaniņās iekļautas gan "Bella" higiēnas preces sievietēm, kas palīdzēs rūpēties par higiēnu, gan saldumi un informatīvie materiāli par seksuālo un reproduktīvo veselību.

"Covid–19" pandēmija ir radījusi apstākļus, kas lielākai daļai cilvēku liek palikt mājās, aci pret aci ar saviem ģimenes locekļiem, iespējams, daudz vairāk un biežāk nekā ikdienā ierasts, iespējams veltīt laiku sarunām, arī par dzimumaudzināšanas jautājumiem un .  reproduktīvās veselības tēmām.

"Var gadīties, ka šajās dienās vecākiem ar savām atvasēm raisās sarunas, kurām citkārt nav bijis laika: par veselību, slimību, emocijām, attiecībām, mīlestību, tuvību, dusmām un piedošanu. Dažos no šiem jautājumiem galvenie "spēlētāji" ir mūsu emocijas, bet citos – ķermenis," uzsver Iveta Ķelle, biedrības "Papardes zieds" valdes priekšsēdētāja.

Lai šajā laikā palīdzētu vecākiem un viņu jauniešiem veicināt sarunu un iegūt atbildes uz šiem nereti diezgan sarežģītajiem, bet ļoti aktuālajiem jautājumiem, kas saistīti ar fizisko un emocionālo labsajūtu, it īpaši skolas vecumā, biedrība "Papardes zieds" ir sagatavojusi arī astoņus izglītojošus video, kuros jauniešiem saprotamā valodā un atraktīvā veidā pasniegta uzticama informācija.

Zīmols "Bella" Latvijā jau vairāk nekā trīs gadus sadarbībā ar "Papardes ziedu" atbalsta jaunu meiteņu izglītošanu par pubertāti, fizioloģiju, intīmo higiēnu un reproduktīvo veselību.

"Ir svarīgi atcerēties, ka katrā ģimenē ir mamma, meita vai vecmāmiņa, un, ja ikdienas rūpes ir tik daudz, tad vismaz higiēnas jautājumos "Bella" var sniegt atbalstu. Diemžēl ne visām ģimenēm pietiek līdzekļu ikdienā svarīgu lietu iegādei, tostarp arī higiēnas precēm. Ļoti ceram, ka "Bellas" un "Papardes zieda" kopīgā labdarības akcija iepriecinās sievietes un uz brīdi atvieglos ikdienas rūpes," saka Dagnija Šmaukstele, SIA TZMO Latvija mārketinga vadītāja.

Atskaņošanas sarakstu ar visām filmiņām varat apskatīt biedrības "Papardes zieds" YouTube kanālā https://ej.uz/9mhb.

Biedrība "Papardes zieds" ir brīvprātīga un demokrātiska sabiedriskā labuma organizācija, kas dibināta 1994.gadā. "Papardes zieds" ir viena no Latvijas lielākajām nevalstiskajām organizācijām, kas veiksmīgi jau daudzus gadus strādā reproduktīvās veselības un tiesību jomā visā Latvijas teritorijā, katru gadu par būtiskiem seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem izglītojot vairākus tūkstošus jauniešu visā Latvijā.
Zīmols Bella ir viens no vadošajiem sieviešu higiēnas preču zīmoliem pasaulē. Bella piedāvā plašu preču klāstu: higiēniskās paketes, ikdienas ieliktnīšus, tamponus un intīmās higiēnas kopšanas līdzekļus. Gadu gaidā tā mainās, gluži tāpat kā sievietes – to gaume, vajadzības un dzīvesveids. Kopā ar sievietēm ik dienu, lai justos labāk, iedvesmotāk un piepildītāk!