Ar vairāk nekā 140 bērnudārzu grupiņu piedalīšanos noslēdzies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) radošais konkurss "Gaismas bērni", panākumi arī liepājniekiem.

Konkursa laikā paši mazākie satiksmes dalībnieki iejutās dizaineru lomās, radot savus gaismu atstarojošos tērpus drošai dalībai ceļu satiksmē. Kopumā, palīdzot vecākiem un bērnudārza audzinātājiem, konkursā dažādus atstarojošus un atraktīvus apģērbus, kā arī aksesuārus radījuši vairāk nekā 2500 bērni.

Žūrijas komisija ir izvērtējusi visus pieteikumus un, pateicoties milzīgajai bērnudārzu atsaucībai, galvenās balvas, ZIB* īpašā dizaina no atstarojošas dzijas adītās cepures, saņem divi bērnudārzi: Nītaures vidusskolas pirmsskolas grupiņa "Zīļuks" un Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte". Uzvarētāji izvēlējušies savā ikdienas apģērbā iestrādāt krāšņus zīmējumus un ornamentus no gaismu atstarojošiem  materiāliem.

Kā norāda CSDD direktors Andris Lukstiņš, bērnu atsaucība pārspējusi gaidīto un labi parāda, ka aizvien vairāk izglītības iestādes ļoti atbildīgi uztver izpratnes veidošanu bērnos par satiksmes drošības noteikumiem: "Bērni labi izprot atstarotāju lietošanas nozīmi un ir gatavi aktīvi dalīties ar savām idejām kā ikviens var pagatavot krāšņu un drošu "gaismas tērpu". Mēs ceram, ka ar savu radošo garu bērni iedvesmoja arī pārējos ģimenes locekļus ikdienā būt labi pamanāmiem. Kā pierāda konkursam iesniegtie darbi, liekot lietā nedaudz izdomas, atstarotāji var kļūt par patiešām stilīgu apģērba elementu."

Daudzi bērnudārzu pedagogi ikdienā veic ievērojamu papildus darbu, lai veidotu atraktīvas nodarbības par satiksmes drošību. Tāpēc speciālbalvu par audzinātāju ieguldījumu izglītojošajā darbā saņem Priekuļu bērnudārza "Mežmaliņa" grupas "Sprīdīši" audzinātājas, kuras bērniem vadīja izglītojošas diskusijas, pārbaudīja dažāda veida atstarotāju efektivitāti un organizēja radošo pēcpusdienu bērniem kopā ar viņu vecākiem.

Savukārt par īpašu radošo risinājumu veicināšanas balvas saņem četri Liepājas bērnudārza "Liepiņa" bērni, kuri ar atstarotāju palīdzību pēc tumsas iestāšanās pārtapa par "gaismas amoriņu", "princešu feju", "mīksto ķepu kaķēnu" un "lietus meitiņu".

Ar šo konkursu ir  noslēgusies CSDD satiksmes drošības kampaņa "Redzams, tātad dzīvs!", kuras laikā salīdzinājumā ar pērnā gada situāciju vairāk nekā divkārt samazinājies uz Latvijas ceļiem bojā gājušo skaits – dzīvību zaudējuši septiņi gājēji. Neskatoties uz vērā ņemamo situācijas uzlabošanos, ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot "gaismas vestes" vai atstarojošu apģērbu.

Satiksmes drošības kampaņu "Redzams, tātad dzīvs!" īstenoja CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneriem – apdrošināšanas sabiedrību ERGO un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju. Kampaņas ietvaros sadarbībā ar organizāciju "Latvijas Samariešu apvienība" visos Latvijas reģionos kopumā izplatītas 20 500 atstarojošās "gaismas vestas", kuras saņēmuši mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji, kā arī nejauši uz ceļa sastaptie "tumšie" gājēji.