Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien Liepājā vārda dienu atzīmē 8 Jūliji un 9 Aiņi.

Šodien dzimšanas dienā sveicam liepājnieci, SIA “Liedata” klientu konsultanti Elitu Liepiņu.

Vai esat liepājniece?
Ja par liepājnieci var nosaukt cilvēku, kas visus skaistos jaunības gadus ir pavadījis šeit, tad jā. Ja dzimis – tad nē. Esmu dzimusi skaistā vietā pie Burtnieku ezera. Gribēju patstāvību,bet tālāk par Liepāju netiku, jo jūra bija priekšā. Liepāju izvēlējos nezinot, neredzot, bet izjūtot un neesmu vīlusies, esmu kļuvusi par lielu Liepājas patrioti.

Vai ir bijušas domas doties projām no Liepājas?
Esmu mēģinājusi dzīvot laukos bērnu dēļ. Lai būtu svaigs gaiss. Pēdējā vieta bija Dikļos, kur strādāju Dikļu kultūras namā. Man pat ir kultūras darbinieka diploms. Pēc gada raudāju, jo gribēju atpakaļ uz Liepāju. Tā bija svētdienas diena, kad atgriezos. Bija netīrs, bomži… Bet es raudāju aiz prieka, jo šeit ir kaut kas tāds, kas sasaista un nelaiž vaļā.

Kādi ir liepājnieki?
Daudzveidīgi. Daļa ir iedzimtie liepājnieki, tad ir studenti, mākslinieki, kas arī veido Liepājas tēlu. Pirmoreizi, kad iebraucu Liepājā, visapkārt bija militārisms – formas, krievu valoda. Biju klusās šausmās… Daļa liepājnieki ir aizbraukuši projām.

Liepājas simboli ir…
Man ļoti žēl, ka, veidojot Liepāju, ir noņemta viena būtiska lieta. Liepu ziedēšanas laikā Liepāja smaržoja. Ejot pa Ezera ielu, viss zumēja, liepas ziedēja un smarža bija neatkārtojama. Tagad jau vairs nezied… Protams, dzintars unn caurvējš! Izteikts caurvējš – cauri ielām, ka nevar noteikt, no kurienes pūš, jo tas vienkārši pūš.

Kā šogad ir ar Lieldienu rotājumiem Liepājā?
Ļoti patīk! Gribētu uzteikt galveno mākslinieci. Viemēr, kad atbaruc māsīca no Saldus, viņa saka: “Kā man šeit patīk!” Nevar salīdzināt ar Ventspili. Pilsētai ir aura un dekorācijas to pastiprina.

Idejas, ko gribētu tuvākajā laikā  realizēt?
Vairs neplānoju. Braucu uz Liepāju, gribēju kļūt par aktrisi. Ilgus gadus milzīgi gribēju, bet nesanāca. Tad sapratu, ka dzīvē ir daudzas citas lietas. Tad neplānoju, bet ļāvos [dzīvei]. Darīju visu pēc kārtas – tirgoju pienu (ļoti interesanti), biju radio diktore, izturēju konkursu. Tāpat nonācu pie datoriem, kur tagad strādāju. Tik daudz esmu apguvusi. Tāpēc vienmēr saka: “Apdomājieties, pirms kaut ko ievēlaties.” Tās vēlmes var atnākt negaidītā veidā. Tās pienāk, tikai jautājums – kad.

Hobiji?
Sēņošana. Tikko parādās pirmās sense, tad līdz pēdējām salnām. Pati  tās neēdu  – sacepu, samarinēju un citiem tās ir dāvaniņā. Patīk akmeņi. Bieži braucu uz Pokaiņu mežu – patīk koki, daba. Smejos, ka runājos ar akmeņiem.  

Novēlējums tiem, kas arī šodien svin…
Lai saskata visur labo, arī tajā sliktajā, kas liekas slikts, jo tā ir mācība mums. Saprotu, ka tas, kas mūs sāpināja, ir mūs mācījis, veidojis.

Šodien dzimšanas dienā sveicam arī grupas “Tumsa” ģitāristu Haraldu Dreksleru.

Kas tagad ir pats aktuālākais grupai “Tumsa”?
Rakstīsim jaunu dziesmu, nosaukums vēl nav. Plānā ir divas jaunas dziesmas, tagad mēģinājumos slīpējam tās.

Kā jūs raksturotu pašreizējo grupas “Tumsa” kolektīvu?
Draudzīgs. Mēs turamies uz draudzības bāzes, tāpēc tik daudzus gadus esam kopā. Pretstatā ir mūziķi, kas izveido projektu, bet cilvēciski nevar sadzīvot – mūzika laba, bet attiecības nekādas.

Tā ir veiksmes formula, lai noturētos kopā?
Jā! “Prāta vētra” jau arī ir kopā no bērnības.Turpat var pieskaitīt “Dzelzs vilku”.

Kur ir visatsaucīgākā publika?
Pēdējais koncerts, kur bijām – Ventspilī. Sākās gan ar ziemeļnieciku vēsumu, bet koncerta gaitā publika iekarsa un pārsteidza mūs.

Kādi ir liepājnieki kā klausītāji?
Ļoti izglītoti, jo viņus nevar piemānīt. Jābūt patiesām vērtībām, ar “lēto” neies cauri (smejas).

Liepājas simbols ir…
Jūra un viss, kas saistīts ar mūziku.

Kurā vidē jūtaties kā zivs ūdenī?
Tā ir skatuve, kur labi jūtos, arī mājās. Spēku atjaunošanai –  aidā uz mežu, vai uz ūdens, prom no civilizācijas (smejas).

Kurā profesijā varat sevi vēl iedomāties?
Daudzās, jo nācies darīt dažādus darbus – sākot ar programmēšanu, pasākumu organizēšanu un tagad strādāju par mehāniķi ‘’AE Partner Automation & Engineering’’. Tas raksturīgs bijušajām Padomju perioda valstīm, ka kā emulators var strādāt jebkurā profesijā. Kad biju mazs, sapņoju, ka būšu kosmonauts (smejas).

Lietas, kas jūs raksturo?
Ģitāra.

Kādu laiku atpakaļ meklējāt fanu kluba vadītāju. Vai esat atraduši?
Jā, tagad mums ir. Tagad viņa pamazām iepazīstās, apgūst lietas, kas jāzinā par grupu. Plānojam arī pārveidot mājaslapu (www.tumsa.lv).

Varbūt ir kādi cilvēki, kam vēlaties nodot sveicienus?
Ģimenei, grupas biedriem, kolēģiem šajā dienā. Sveiciens visiem ārzemēs!