Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien Liepājā vārda dienu svin 99 Montas un 31 Silva, bet nesvin neviena Tince.

Šodien dzimšanas dienā sveicam mākslinieci un pedagoģi Dainu Galakrodzenieci.

Ar ko ikdienā nodarbojaties?
Esmu Mālpils Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas vadītāja un skolotāja zīmēšanā, gleznošanā un kompozīcijā. Tajā pat laikā turpinu darboties tekstila dizaina jomā kā līdz šim. Jūtos gandarīta, ka mani darbi joprojām ir pieprasīti gan vietējos, gan ārzemju salonos.

Pastāstiet par laiku, ko pavadījāt Liepājā!
Liepāja – mīļā, skaistā pilsēta starp jūru un ezeru! Manas dzīves Liepājas laiks ir bijis ļoti piesātināts, radošām aktivitātēm bagāts. Tas ir laiks, ko var iedalīt vairākos posmos: Pirmsākums – četri gadi (1970. – 1974.) Liepājā, kad mācījos Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā (LLMV).

Nnākamais posms – pēc studijām Tallinas Valsts Mākslas institūtā atgriezos Liepājā, lai dzīvotu un strādātu LLMV, pēc tam arī Liepājas Pedagoģiskajā akadēmijā par lektori mākslas priekšmetos (1979. – 1997.). Šajā periodā arī nodevos radošam darbam, piedalījos dažāda mēroga izstādēs, iestājos Jauno mākslinieku apvienībā, kopā ar domubiedriem nodibinājām Liepājas Jauno mākslinieku apvienību, kuru kopā ar Zigrīdu Atāli vadījām. Sadarbojoties ar arhitektiem, literātiem, mūziķiem, aktieriem un Liepājas amatierkino studiju rīkojām Mākslas dienas Liepājā un Liepājas rajonā. Kopā ar arhitektiem realizējām projektu izstādi – konkursu vairāku gadu garumā „Mēs Liepājai”, kuru veiksmīgi uztvēra un turpināja Liepājas mūziķi Valda Skujiņa vadībā.

Drīz vien iestājos Mākslinieku savienībā un darbojos tās Liepājas organizācijas valdē.

Pēc tam sekoja trešais posms (1997.–2006.), kad nodevos tikai radošajam darbam un tekstila dizainam. Ar saviem darbiem piedalījos dažādās izstādēs, rīkoju arī personālizstādes Liepājā, Rīgā, Viļņā, Klaipēdā un Parīzē.

Kā labprāt pavadāt savus brīvos brīžus?
Savus brīvos brīžus labprāt pavadu pie dabas. Liepājā tā ir jūra, šeit, Mālpilī – mežs un dārzs. Patīk un arī nepieciešams kustēties, tāpēc labprāt peldu, slēpoju un ceļoju. Mīlu mūziku un teātri, tāpēc bieži apmeklēju koncertus un izrādes Rīgā, Siguldā un Valmierā. Arī pašai patīk dziedāt un ar prieku to daru Mālpils jauktajā korī.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka skaistums izglābs pasauli?
Jā, ja runa ir par iekšējo skaistumu.

Kā, jūsuprāt, izpaužas sievišķība un kādas ir jūsu sievišķīgās vājības?
Maigums, pacietība, intuīcija un izturība man nozīmē sievišķību. Manas vājības ir labi apavi, smaržas un no gastronomijas – vaniļas krēms ar dzērveņu mērci.

Kā pavadīsiet savu dzimšanas dienu?
Kopā ar darba kolēģiem brauksim pieredzes braucienā uz Latgali, bet balle ar dejām un dzīvo mūziku draugu un radu lokā jau notika sestdien.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Izjust esības prieku!