Bijušā Liepājas bērnunama telpās Labraga ielā 11 darbu uzsācis SIA "Magnum Social & Medical Care" veselības centrs "Rūre".


Viss centra komplekss vēl nav pabeigts, izremontēta apmēram puse ēku, taču "Rūre" ir iekļauta Latvijas ārstniecības iestāžu reģistrā un jau kopš pērnā novembra sniedz mājas paliatīvās aprūpes pakalpojumus. Tajā ēkas spārnā, kurš ir nodots ekspluatācijā un kuru apskatīt otrdien dosies arī mērs Gunārs Ansiņš, iekārtota paliatīvā klīnika, daļa no pansionāta telpām (36 gultas), kā arī visa centra tehniskā daļa, darbinieku kabineti, apmācību telpas u.tml. Tā ēkas puse, kura vēl nav pabeigta, nākotnē kalpos pansionāta vajadzībām, ko ar savu līdzfinansējumu solījušas palīdzēt uzturēt arī pašvaldības.


Portāls irliepaja.lv veselības centrā ielūkojās reizē ar Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības "Onkoalianse" delegāciju, kas bija ieradusies, lai klātienē iepazītos ar jauno veselības centru.


"Onkoalianses" pārstāvjus un portālu irliepaja.lv ar centru un tā sniegtajiem pakalpojumiem iepazīstināja SIA "Magnum Social & Medical Care" valdes priekšsēdētājs Kristiāns Dāvis un eksperts vadības jautājumos Armands Ploriņš.


SIA "Magnum Social & Medical Care" valdes priekšsēdētājs Kristiāns Dāvi. Foto: irliepaja.lv.


"Mēs veidojam Liepājā centru, kurā cilvēki var saņemt visu nepieciešamos aprūpes pakalpojumus. Jau vairāk nekā pusgadu sniedzam tādu pakalpojumu kā paliatīvā aprūpe mājās, esam šeit atvēruši nelielu paliatīvo klīniku ar 23 gultasvietām, kurā šobrīd atrodas pirmie četri pacienti. Savukārt


pārējā daļa būs ilgstošas sociālās aprūpes iestāde jeb pansionāts ar 180 gultasvietām,

kur, sākot ar 1.jūniju, uzņemsim pirmos klientus. Tāpat pie mums var iznomāt dažādus tehniskus palīglīdzekļus – funkcionālu gultu, ratiņkrēslu un tamlīdzīgi," pastāstīja Ploriņš.


Runājot par mājas paliatīvo aprūpi, Liepājai un Dienvidkurzemei ir ļoti paveicies, jo nekur citur Latvijā nekā tamlīdzīga nav, saka Ploriņš. Proti, slimniekiem šī aprūpe neizmaksā neko, jo pakalpojumu "Rūre" sniedz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansēta pilotprojekta ietvaros. Tiesības uz šo projektu "Rūre" ieguvusi, ar savu redzējumu uzvarot ministrijas izsludinātajā konkursā.


"Onkoalianses" pārstāvji uzklausa veselības centra "Rūre" vadītājus. Foto: irliepaja.lv.


Vienīgais, kas šobrīd nepieciešams Liepājas, Aizputes, Grobiņas, Priekules, Nīcas, Durbes, Pāvilostas, Vaiņodes un Rucavas novadu iedzīvotājiem, lai saņemtu mājas paliatīvo aprūpi, ir Liepājas reģionālās slimnīcas konsīlija lēmums par paliatīvās aprūpes statusa piešķiršanu.


Kā pastāstīja Dāvis, pilotprojekts paredz sniegt paliatīvo aprūpi mājās 150 cilvēkiem gadā, un Liepājā un Dienvidkurzemē aptuveni šāds skaits pacientu, kam nepieciešama mājas paliatīvā aprūpe, arī esot.  


Viena no veselības centra palātām. Foto: irliepaja.lv.


Galvenais sadarbības partneris "Rūrei" šajā pilotprojektā ir Liepājas reģionālā slimnīcā. Projekts ilgs gadu – līdz šā gada novembrim, taču ministrijai ir tiesības to pagarināt vēl uz pusgadu, pastāstīja Dāvis.


Mājas paliatīvo aprūpi nodrošina 29 personālvienības.


"Mēs visi esam saskārušies ar paliatīvo aprūpi, un zinām, ka valstī tā ir ļoti sliktā līmenī. Dzirdot par šādu jaunu projektu, mēs, protams, gribējām redzēt, kas tas ir. Es personīgi esmu ļoti pārsteigts, dzirdot to, kas šeit notiek. Pagriežot laika ratu atpakaļ un atceroties, ar ko es un mana dzīvesbiedre saskārāmies paliatīvajā aprūpē, un mana 93 gadus vecā mamma pašreiz arī ir pansionātā, varu salīdzināt, un


tas, kas ir šeit, man liekas drusku no fantastikas, bet es saprotu, ka tā ir realitāte!

Šāda centra Latvijā nav, šeit pacientam, un arī radiniekiem ikdiena ir daudz vienkāršāka, daudz drošāka un arī pārliecinošāka," pēc iepazīšanās ar centru portālam irliepaja.lv atzina "Onkoalianses" pārstāvis un kustības "Movember Latvija" vadītājs Edgars Āboliņš.


Vienvietīga istabiņa pansionātā. Foto: irliepaja.lv.


Vairāk par "Rūres" pakalpojumiem un cenām ŠEIT.