Liepājas biedrība "KultūrBĀKA", kas labāk pazīstama ar savu iepriekšējo nosaukumu "Melngaiļskolas atbalsta biedrība", 2021. gadā uzsāks ASV vēstniecības Mazo grantu programmas atbalstītu projektu "Iepazīsti un apgūsti ASV muzikālās izglītības un kultūras dažādību".

Tā ietvarā ikvienam interesentam Liepājā un Latvijā būs iespēja piedalīties tiešsaistes pasākumos – Bostonā dzīvojošās latviešu vijolnieces Aijas Rēķes lekcijās un meistarklasēs vijolspēlē, kā arī "Grammy" balvas ieguvēja, Amerikas klasiskā un džeza trompetista Čārlija Portera meistarklasēs.

3.februārī no pulksten 17.00 līdz 19.00 Aija Rēķe interesentiem vadīs lekciju "Muzikālās izglītības sistēma ASV – kopīgais un atšķirīgais ar Latviju". Tās ietvarā interesentiem tiks sniegts ieskats ASV mūzikas izglītības sistēmā izmantotajās metodēs, visbiežāk izmantotajā mācību literatūrā un notīs, sociāli emocionālajā mācību vidē un atšķirīgajā mūzikas teorijas apguves norisē. Aija dalīsies pieredzē arī par izglītības norisi Covid-19 pandēmijas apstākļos. Tāpat visi dalībnieki tiks informēti par pašas Aijas Rēķes nokļūšanu Amerikā, par viņas pieredzi mācoties augstskolās, par sastaptajiem skolotājiem un tālākajām vijolnieces gaitām profesionālās mūzikas jomā.

Lielu akcentu Aija Rēķe savā vieslekcijā liks uz ieskatu Eiropas mūzikas izglītības sistēmas salīdzinājumu ar ASV gan pamatskolas, gan vidusskolas, gan bakalaura un doktora grādu līmeņos.

Tiem, kas interesējas par iespējām apgūt augstāko muzikālo izglītību Amerikā, Aija Rēķe pastāstīs par slavenākajām ASV konservatorijām un pedagogiem, kā arī sniegs informāciju par iestājeksāmenu procesiem.

17.februārī no pulksten 17.00 – 19.00 Aijas Rēķes lekcijas tēma būs "ASV klasiskās mūzikas kultūra šodien". Šajā reizē vijolniece runās par laikmetīgās mūzikas nozīmi ASV, koncertdzīvi Covid-19 pandēmijas apstākļos, sniegs informāciju par slavenākajām koncertzālēm, diriģentiem un orķestriem, par ASV klasiskās mūzikas kultūras daudzveidības uzplaukumu, slavenākajiem komponistiem un viņu vietu koncertu programmās, kā arī kopējo un atšķirīgo koncertu apmeklēšanas un uzstāšanās kultūrā.

Vijolniece savā personiskajā profesionālajā darbībā guvusi pieredzi, sadarbojoties ar dažādiem ansambļiem un orķestriem, ASV latviešu koncertapvienībām un šobrīd aktīvā radošā procesā esošiem gan Amerikas, gan latviešu komponistiem.

Sākot no 10.marta, reizi mēnesī tiks organizētas meistarklases jaunajiem vijolniekiem par sekojošām aktuālām tēmām: "Kā vingrināties efektīgi", "Vingrināšanās stratēģijas, rutīnas un progresa izsekošana", "Ķermeņa un roku brīvība, vibrato vingrinājumi", "Skatuves uztraukuma menedžments, pozīciju maiņas", "Iespēlēšanās stratēģijas, labās rokas vingrinājumi štrihu kontrolei".

Dalība tiešsaistes lekcijās un meistarklasēs ir bezmaksas.

Pedagogiem, kas piedalīsies organizētajos pasākumos, būs iespēja saņemt apliecību par profesionālo pilnveidi.

Pieteikšanās lekcijām tiešsaistē jāveic elektroniski:
Lekcija 03.02.2021 - https://forms.gle/BUUTCLSgkCL9XYwk9
Lekcija 17.02.2021 - https://forms.gle/zcD7QSoNUkQgijMx8

Detalizētu informāciju par visiem projekta ietvarā plānotajiem pasākumiem var iegūt: www.facebook.com/kulturbaka

Biedrība "kultūrBĀKA" ir Liepājā reģistrēta nevalstiskā organizācija, kas savu darbību veic gan mūsu pilsētā, gan reģionā, gan visā Latvijā. Tās galvenā mērķauditorija ir jaunieši un profesionālā izglītībā iesaistīti pedagogi, kā arī praktizējoši mūziķi. Jau ilgstoši biedrība piedāvā dažādas meistarklases un lekcijas, piesaistot gan Latvijā, gan pasaulē atpazīstamus jomas profesionāļus, informē biedrības projektu vadītāja Irita Kalēja.

"Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju."