Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) aicina skolēnus un viņu ģimenes izmantot laiku lietderīgi un ar pievienoto vērtību, piesakoties uz tematisko dienu "Inženieru darbnīca" aktivitātēm tehnoloģiju koprades telpā Autoru ielā 4/6 un izmantojot Dabas mājas apmeklējuma iespēju visas nedēļas garumā no 13. līdz 17.martam.

ZIIC darbības vietā, Autoru ielā 4/6, visu skolēnu brīvlaika nedēļu notiks tematiskās dienas ar vadmotīvu "Inženieru darbnīca". Šajā nedēļā 3. - 4. klašu skolēniem būs iespēja pašiem apgūt konstruēšanas un izgatavošanas prieku. Skolēni, izmantojot dažādus materiālus, iejutīsies inženieru lomā un veidos dažādu sarežģītības līmeņu objektus, kuri atklās fizikas likumus un to nozīmību būvju un iekārtu izstrādē. Tiks veidoti tādi objekti kā katapultas, tilti, ēkas un automašīnas. Tiks atklāti to izturības noslēpumi un meklētas atbildes uz jautājumiem par to, kāpēc šīs būves ir izveidotas tieši tādas, kādas tās ir.  Tiks iepazīti Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) Oskara Kalpaka izgriežamā tilta darbības principi, kā arī elektrokartingu uzņēmuma "Blue Shock Race" darbības specifika.

Nodarbības tiek īstenotas no 13. līdz 17.martam no pulksten 10 līdz 14. Dalības maksa – 50 eiro (ieskaitot PVN), informē ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Pieteikšanās notiek elektroniski, aizpildot anketu: form.jotform.com/221381825464356

Savukārt ZIIC darbības vietu "Dabas māja", Zirgu salā 2, skolēnu pavasara brīvlaikā ikviens interesents aicināts apmeklēt, lai interaktīvā veidā iepazītu dabas un vides pētniecībā bagātinātas interaktīvas instalācijas. Iespēja iepazīt arī pavisam jaunatklāto interaktīvo instalāciju "Zemūdens pasaules pieredze", kas tapusi sadarbībā ar Liepājas Universitāti projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā"  ietvaros. Izmantojot virtuālās realitātes briļļu tehniskās iespējas apmeklētājs var nokļūt ezera zemūdens pasaulē un iepazīt gan tās dabas bagātības, gan arī izaicinājumus.
Apmeklējums Dabas mājā ir bez maksas. Informējam, kā lielas cilvēku plūsmas gadījumā, var nākties uzgaidīt rindā. Grupu apmeklējumus (vairāk nekā 10 cilvēki) nepieciešams iepriekš pieteikt pa tālruni 25728867 vai elektroniski dabasmaja@liepaja.edu.lv.

Apmeklējuma laiki Dabas mājā:

13.martā, pirmdiena, no pulksten 10.00 līdz 15.00
14.martā, otrdiena, slēgts
15.martā, trešdiena, no pulksten 10.00 līdz 15.00
16.martā, ceturtdiena, no pulksten 10.00 līdz 15.00
17.martā, piektdiena, no pulksten 10.00 līdz 15.00