Saeimas deputāte Dace Bluķe saredz daudz darāmā arī Liepājā. Publicitātes foto.


Pēc tam, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce nolēma atkāpties no amata, jo atklājās viņa meli, ka neesot lūdzis sarūpēt viņam Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi, apdraudēta kļuva arī Saeimas deputātes, liepājnieces Dace Bluķes ("Kustība Par!") palikšana parlamentā. Bluķe par 13. Saeimas deputāti kļuva pēc tam, kad Pūci apstiprināja ministra amatā, un viņš atstāja Saeimu.


Portāls irliepaja.lv pirmdien sazinājās ar Daci Bluķi, lai noskaidrotu, kādi ir viņas turpmākie plāni.


Kā pastāstīja Bluķe, pagaidām, kamēr Pūces mandāts Saeimā nav apstiprināts, un šās nedēļas sēžu darba kārtībā tas nav iekļauts, viņa turpinās darbu parlamentā. Piemēram, šonedēļ viņai kā divu komisiju – Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas – un arī vienas apakškomisijas (Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju) loceklei jāpiedalās sēdēs, kurās plānots apspriest grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā pirms otrā lasījuma un likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums", kā arī jāuzklausa Eiropas Revīzijas palātas ziņojums un jāpiedalās grozījumu Augstskolu likumā apspriešanā.


"Par darbu trūkumu nesūdzos!" – portālam sacīja Bluķe. Paralēli darbam Saeimā deputāte lasa lekcijas Liepājas Universitātē trīs programmu – Kultūras vadības, Jauno mediju mākslas un Baltu filoloģijas – studentiem. Nupat esot saņēmusi uzaicinājumu darbam "Zelta mikrofona" žūrijā, kurā piedalās jau gadus astoņus. Izņēmums bijis tikai pērnais gads, kad Bluķe uzsāka savas gaitas Saeimā, tāpēc pietrūcis laika, lai varētu darboties žūrijā.


Deputāte atzina: ja vairs nebūs jāpilda pienākumi Saeimā, atliks daudz vairāk laika pievērsties darbam "Kustība Par!" Liepājas nodaļā, kura jau sākusi gatavoties nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Tāpat kustības piekritēji sarosījušies Kuldīgā, un, tā kā Daces Bluķes Saeimas vēlēšanu apgabals ir Kurzeme, tad uzskata par savu pienākumu palīdzēt ar nodaļu dibināšanu citiem kurzemniekiem.


"Bet vispriecīgākais par to, ka mammai vairs nebūs tik bieži jābrauc uz Rīgu, noteikti būs mans dēls!"


Vaicāta, vai arī pati plāno kandidēt pašvaldību vēlēšanās, Bluķe sacīja:


"Nodaļa vēl nav lēmusi par kandidātu sarakstu, taču, jā, apsveru šo domu pilnīgi noteikti!"

Pēc Bluķes teiktā, viņas prioritātes Liepājā ir kultūras un izglītības jomas, kurās "ir gana daudz darāmā".


Bluķe: "Liepāja ir nolēmusi kandidēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, pilsētai un valstij ir jātiek skaidrībā ar atbildības jomām par Liepājas teātri, jau aizvakar Liepājai bija vajadzīga vieta laikmetīgajai mākslai, nerunājot par mūsdienīgu bibliotēku, ko liepājnieki jau sen pelnījuši. Ir daudz, ko darīt, lai paaugstinātu izglītības kvalitāti, – vismaz vienai Liepājas skolai vajadzētu būt Latvijas skolu Top 20. Tāpat ne visai labi sokas ar iekļaujošo izglītību – labvēlīgāka vide šajā ziņā izrādās Grobiņā vai Nīcā."


Uzziņa
Dace Bluķe ir muzikoloģe, lektore, producente, kultūras darbiniece un politiķe. Pārstāv politisko organizāciju "Kustība Par!". No 2019. gada janvāra ir 13. Saeimas deputāte ("Attīstībai/Par!" frakcijā).


Absolvējusi Liepājas Mūzikas vidusskolu. 1996. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas muzikoloģijas nodaļu, 1998. gadā — Latvijas Kultūras akadēmiju kultūras teorijas specialitātē.


Bijusi Liepājas Kultūras pārvaldes kultūrpolitikas nodaļas vadītāja, Liepājas Simfoniskā orķestra izpilddirektore, Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja. Strādājusi par lektori vairākās augstskolās — Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā, Liepājas Universitātē, biznesa augstskolā "Turība".


No 2013. līdz 2019. gadam bija Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja. Vada nodibinājumu "Via Cultura", kas īsteno dažādus kultūras projektus, organizē publiskus, sabiedrību izglītojošus pasākumus, tajā skaitā organizē festivālu "Via Baltica" un "Liepājas ērģeļmūzikas festivālu".


Par īpašu veikumu un sasniegumiem Liepājas kultūras dzīvē 2012. gadā saņēmusi Liepājas kultūras balvu.