Ņemot vērā to, ka valstī līdz 14. aprīlim ir izsludināta ārkārtas situācija ar mērķi ierobežot vīrusa "Covid-19" izplatību, un, lai pēc iespējas mazinātu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta abonementa biļešu ar 100% atvieglojumiem termiņš, kas beidzas laika posmā no 18.marta līdz 14.aprīlim, automātiski tiek pagarināts par mēnesi, informē domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pieņemtais lēmums attiecas uz personām, kurām piešķirti braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā un kuri Liepājas domes sociālajā dienestā vai Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports" parasti devās pēc bezmaksas abonementa biļetēm.

Līdz ar to šiem iedzīvotājiem šobrīd nekur nav jādodas, abonementa biļešu termiņš automātiski tiks pagarināts par mēnesi un Kontroles dienests par to būs informēts.

Piemēram, ja kādai no šīm personām abonementa biļetes derīguma termiņš beidzas 20. martā, tad tas automātiski tiek pagarināts līdz 20.aprīlim.

Jau ziņots, ka ar mērķi samazināt vīrusa izplatību un inficēšanās risku, pārtraukta biļešu tirdzniecība un izsniegšana arī pie autobusu un tramvaju vadītājiem.

Personām, kuras iepriekš bija tiesīgas izņemt bezmaksas biļetes pie vadītājiem (personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu un bērni invalīdi), biļetes braucieniem netiks pieprasītas.

Iegādājoties biļetes mazumtirdzniecībā, pasažieri aicināti vienā pirkumā iegādāties vairākas biļetes vai abonementa biļetes, šādi samazinot ne tikai kontaktu skaitu, bet arī ietaupot līdzekļus.