Latvijā februāra beigās bezdarba  līmenis bija 9,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk, salīdzinot ar mēnesi iepriekš.

Par to liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Zemākais bezdarba līmenis februāra beigās reģistrēts Rīgas reģionā – 6,2%, bet augstākais Latgalē – 19,5%. Kurzemē bezdarba līmenis februāra beigās bija 12,4%, Vidzemē – 11,6%, bet Zemgalē – 10,5%.

Gada otrajā mēnesī bezdarba līmenis visvairāk pieaudzis Kurzemē – par 0,3 procentpunktiem. Latgalē bezdarba līmenis kāpis par 0,2 procentpunktiem, Vidzemē un Zemgalē – par 0,1 procentpunktu, savukārt Rīgā bezdarba līmenis palicis nemainīgs.

Starp lielākajām pilsētām zemākais bezdarba līmenis februāra beigās joprojām bija Rīgā – 5,7%. Seko Valmiera (7,1%), Jelgava (7,8%), Jūrmala (8,5%), Ventspils (8,8%), Daugavpils (10,5%), Jēkabpils (11,7%), Liepāja (13,8%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis aizvien bija Rēzeknē, kur bez darba ir 17,4% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.

Mēneša laikā starp pilsētām visbūtiskāk – par 0,6 procentpunktiem – bezdarba  līmenis pieaudzis Jēkabpilī. Par 0,3 procentpunktiem tas palielinājies Daugavpilī un Liepājā, par 0,2 procentpunktiem – Jelgavā, Ventspilī, Rēzeknē un Jūrmalā. Savukārt Rīgā un Valmierā bezdarba līmenis februārī saglabājies nemainīgs.

Janvāra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 9,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.