Aizvadītajā nedēļas nogalē, sestdien, pie tirdzniecības centra Jaunajā ostmalā visas dienas garumā norisinājās CSDD organizētas riteņbraukšanas sacensības – "Bērnu Rallijs 2016".

Kā portālu informēja projekta vadītāja Kintija Ozola, dalībniekiem bija jāpierāda savas prasmes velotrasē, kurā, izmantojot savus vai pasākuma rīkotāja sagādātos velosipēdus, bija nepieciešams pārvarēt dažādus šķēršļus; velokartu trasē, kurā, vadot kājminamos transportlīdzekļus, jāpārvar barjeras un jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, un, visbeidzot, dalībniekiem bija jāapkopo visas savas zināšanas, lai teorijas teltī pildītu uzdevumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem. Sacensību norises laikā izglītojošu lekciju sniedza "Sarkanā Krusta" pārstāvji, kas dalībniekiem izrādīja savu automašīnu un pastāstīja par to, kā rīkoties, ja uz ceļa gadās kāds negadījums.

Kopumā sacensībās iesaistījās 83 dalībnieki vecumā no trim līdz 46 gadiem, pierādot savas prasmes gan individuālo sacensību posmos, gan komandu grupās. Individuālo sacensību posmā dalībnieki, atbilstoši vecuma grupām, startēja A grupā (6–7 gadi), B grupā (8–10 gadi) un C grupā (11–14 gadi). Jāmin, ka šogad sacensību dalībnieki uzrādīja neticami augstus rezultātus un punktu tabulā dalībniekus vienu no otra šķīra tikai pāris punktu starpība. Tomēr rezultātā tika noskaidroti katras grupas finālisti, kas iegūst iespēju startēt "Bērnu Rallijs 2016" finālsacensībās 27.augustā Grobiņā, Motofestivāla ietvaros:

A grupa (2009-2010.gadā dzimušie)
1.vieta - Damirs Griščenko
2.vieta – Paula Mežale
3.vieta – Aleksejs Ņečajevs

B grupa (2006-2008.gadā dzimušie)
1.vieta – Dāvids Daniels Kalniņš
2.vieta – Valentīns Vildmanis
3.vieta – Stepans Barcenkovs

C grupa (2002-2005.gadā dzimušie)
1.vieta – Zane Atmata
2.vieta – Ervīns Grīnvalds
3.vieta – Klāvs Kristiāns Lākutis

Komandu grupa
1.vieta – "Jautrās pleznas"
2.vieta – "Kikoriki"
3.vieta – "Nezāles neiznīks".

Sacensību jaunākais dalībnieks bija nepilnus trīs gadus jaunais Ritvars Mežals, bet par aktīvāko sacensību dalībnieku, kurš arī ieguva "ERGO" simpātiju balvu, tika atzīts Markuss Daniels Freidenfelds. Citas prieka veicinošās balvas ieguva aktīvākie un precīzākie "Pitstopa" jeb brīvo brīžu aktivitāšu dalībnieki.

Paralēli aktīvo "Pitstopu" norisei, dalībnieki varēja veidot radošos darbus par tēmu "Ceļu satiksmes drošība", kuri pasākuma laikā veidoja īpašu izstādi, kas izdaiļoja pasākuma norises vietu.

"Bērnu Rallijs 2016", kuru organizē "Ceļu satiksmes drošības direkcija" un mārketinga projektu aģentūra “Fortius", šogad noris jau 13.gadu pēc kārtas un, līdzīgi kā citus gadus, dosies arī uz citām Kurzemes un Zemgales pilsētām, lai iepriecinātu mazos un lielos velobraucējus, kā arī ieinteresētu vēl nepieredzējušos braucējus pievērsties ikdienas riteņbraukšanai.

Nākamās atlases kārtas notiks jau nākamajā nedēļā Kuldīgā (30.jūlijā) un Ventspilī (31.jūlijā), kā arī Saldū (14.augustā). Šī gada sacensību jaunums ir atlases kārta Jelgavas pilsētā (6.augustā), kur "Bērnu Rallijs" viesosies pirmoreiz.

"Bērnu Rallijs 2016" aicina mazos un lielos velobraucējus pieteikties nākamajām atlases kārtām jau savlaicīgi, iesniedzot pieteikumu CSDD mājas lapā bērniem – www.berniem.csdd.lv.