Sestdien uz "Bērnu rallijs Kurzeme 2014" atlases kārtas starta līnijas pulcējās nedaudz vairāk kā 100 dalībnieku, kas ir pēdējos gados kuplākais dalībnieku skaits.

Kā informē organizatori, mazie un lielie velo entuziasti spēkus un veiklību mēroja dažādās vecuma grupās un arī komandu konkurencē.

Gan velokartu, gan velosipēdu šķēršļu trasēs, kā arī risināja dažādus teorētiskus uzdevumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem, pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību, tehniku un autosportu.

Bērnu rallijs atšķirībā no autosporta rallija ir sacensības, kurās teorētiskie pārbaudījumi un praktisko pārbaudījumu šķēršļi ir veicami vairāk uz precizitāti.

Lielākā atsaucība un tajā pašā laikā arī konkurence šogad bija vērojama tieši mazāko dalībnieku A grupā, kurā startēja bērni vecumā līdz 7 gadiem. Arī komandu grupā dalībnieki kļuvuši aktīvāki.

Par pirmās "Bērnu rallijs Kurzeme 2014" atlases kārtas godalgoto vietu ieguvējiem kļuva un ceļazīmi uz 30.augusta finālsacensībām izcīnīja:

Komandu grupā:
1.vieta – komanda "Nezāles neiznīkst"
2.vieta – komanda "Super Jānis"
3.vieta – komanda "Sinkeviči"

A grupā (6–7 gadi):
1.vieta – Rolands Mežalis
2.vieta – Oļegs Jarošenko
3.vieta – Olivers Zikmanis

B grupā (8–10 gadi):
1.vieta – Francis Andersons
2.vieta – Dāvids Daniels Kalniņš
3.vieta – Gustavs Ločmelis

C grupā (11–14 gadi):
1.vieta – Edvards Daniels Šūtelis
2.vieta – Jēkabs Jekste
3.vieta – Ņikita Storoženko

IF Apdrošināšana specbalvu ieguva – Didzis Čerņecovs

Šogad Ceļu satiksmes drošības direkcijas un "Mārketinga projektu aģentūra Fortius" organizētajam projektam aprit jau 11 gadi un tas ik gadu tiek organizēts ne tikai Liepājas pilsētā, bet arī citās Kurzemes pilsētās. 10.augustā sacensības turpināsies Ventspilī, 16.augustā – Kuldīgā un 17.augustā – Saldū. Finālsacensības notiks 30.augustā Liepājā Ātruma festivāla "Rallijs Kurzeme 2014" ietvaros.

Šī gada jaunums – pasākuma laikā bija iespēja sacensties ne tikai dalībniekiem, bet arī līdzjutējiem. Paralēli sacensībām darbojās "Bērnu rallijs Kurzeme" PitStopi ar dažādām aktivitātēm un uzdevumiem roku un kāju veiklībai. Atsaucība bija liela, un arī cītīgākie un veiklākie dalībnieki tika pamanīti un apbalvoti.

Projektu "Bērnu rallijs Kurzme 2014" šogad apdrošina un rūpes par drošības un stabilitātes sajūtu mazajiem velo entuziastiem uzņemas – If Apdrošināšana. Sacensības atbalsta "Veloatlaides.lv", Ventspils pilsētas dome un "Rallijs Kurzeme 2014".