Šodien, 1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem Liepājas sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas.

Bezmaksas sabiedriskais transports Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā ir dāvana bērniem, lai viņiem kopā ar vecākiem atvieglotu nokļūšanu svētku pasākumos, informē pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports". Šie atvieglojumi attiecas arī 904. un 912.maršruta autobusiem, kas kursē no Liepājas uz Grobiņu. Šādu iniciatīvu par bezmaksas sabiedrisko transportu bērniem Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Liepājas dome atbalsta jau trešo gadu.

Bērniem braukšanas biļete šajā dienā nav jāiegādājas, bet nepieciešamības gadījumā pēc kontroles lūguma būs jāuzrāda skolēnu apliecība vai cits personu apliecinošs dokuments, lai varētu pārliecināties par jaunieša vecumu. Bez vajadzības kontrole mazos pasažierus nepārbaudīs.

Par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai šajā nedēļas nogalē visi liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ikgadējiem ģimenes svētkiem "Lielmutis Fricis un Lielmute Marta". Ģimenes svētku pasākumi notiks Jūrmalas parkā, Liepājas muzejā, stadiona "Daugava" rezerves laukumā, Liepājas Latviešu biedrības namā un koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".