Nu jau par jauku tradīciju kļuvusi arī Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes dalība ikgadējos ģimenes svētkos „Lielmutis Fricis un Lielmute Marta”.

Kā portālu informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga, ģimeniskā pasākuma ietvaros ikviens apmeklētājs varēja iepazīties ar Valsts policijas ekipējumu, iesēsties dienesta auto, uzrāpties uz policijas motocikla, pārbaudīt savas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un citos ar drošību saistītos jautājumos.

Apmeklētāji, lielākoties bērni, labprāt izmantoja policistu sniegto piedāvājumu. Lai atgādinātu noteikumus, kas paša drošībai jāievēro gan uz ūdens, gan ceļiem, Valsts policija aicināja piedalīties,,Drošības spēlē’’.

Vecākiem mazliet piepalīdzot, bērni veiksmīgi tika galā ar uzdoto, un policijas darbinieki atzina: ,,Mūsdienu sabiedrībā ir gudri bērni, un atbildes pārsvarā ir pareizas’’.

Policijas darbinieki apmeklētājiem atgādināja par ceļa zīmēm, katrs mazais apmeklētājs pats varēja izkrāsot luksoforu un palauzīt galvu, minot krustvārdu mīklu. Pareizas atbildes un rūpīgs darbs tika atalgots ar nelielām veicināšanas balviņām.

Īpaši lielu interesi radīja Kriminālistikas pārvaldes „stūrītis” jeb darbnīca (pavisam kopā svētkos tādu bija ap 20), kur ļoti atsaucīgi un laipni darbinieki piedāvāja nelielu ieskatu savā ikdienas darbā, piemēram, klātesošie varēja izbaudīt, kā tiek ņemti pirkstu nospiedumi no dažādām virsmām, smaržu pēdu paraugi un tml. Ar entuziasmu un degsmi speciālisti atbildēja uz neskaitāmiem mazo un lielo svētku dalībnieku jautājumiem.

Bērnu smaidus un prieku izpelnījās kinologs ar dienesta suni – mūsu skaisto un gudro Eniju. Daudzi apmeklētāji atzina: kaut viņu pašu mājas mīlulis būtu tik paklausīgs, nemaz nerunājot par prasmēm meklēt pēdas, pazudušos, kā arī aizturot „sliktos”.

Slavējama ir mūsu vīrišķīgāko un „bruņotāko” kolēģu darbošanās šajā pasākumā – tā sauktie operatīvās reaģēšanas vienības puiši demonstrēja ne vien savu ekipējumu, bet arī tuvcīņas prasmes, aizturot ”nepaklausīgos”. Tas acij vistīkamāk, protams, šķita gados jauniem puišiem, taču, aicināti izmēģināt savas prasmes, drosmīgo nebija.

Lai cik profesionāli, labi ekipēti un respektu izraisoši būtu citi policijas darbinieki, lielāko interesi un paparaci cienīgu fotografēšanu arvien izpelnās mūsu palīgi – inspektors Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Viņu parādīšanās raibajā atpūtnieku pūlī izpelnījās milzu piekrišanu.

Prieks un gandarījums, ka policijas darbinieki bija tik atvērti un izsmeļoši atbildēja uz jautājumiem, kā arī iesaistījās aktivitātēs kopā ar bērniem.

Valsts policijas radošās darbnīcas jeb pieturvietas nosaukums ik gadu ir „Droša vasara – Tava vasara”. To arī no sirds vēl VP ikvienam gan lielam, gan mazam tik īsā, bet gaidītā gadalaika prieku baudītājam.