Kopš vasaras vidus Liepājas Universitātei piederošajā ēkā Baseina ielā 9 rosās filmu studija "Tanka", kura pirmdien režisora Gata Šmita vadībā sāks mākslas filmas "1906" uzņemšanu.

Liepājas Universitātes ēka Baseina ielā ir izvēlēta, jo tā visprecīzāk atbilstot filmā atainotajam laika posmam, un tur trīs nedēļu laikā tiks nofilmēta puse no filmas. Otra puse – ārskati, tiks filmēti Rīgā, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Filmas producents Reinis Kalviņš stāsta: "Liepājā skatījāmies rajonu pie dzelzceļa stacijas, kas mums likās interesants filmas vajadzībām un pilnīgi nejauši ieraudzījām šo ēku. Tad arī sapratām -  tā ir īstā, tur var uzfilmēt pusi filmas." Starp citu, Reinis Kalviņš nenoliedz, ka ēkā patiesi var sastapt arī spoku: "Viens no mūsu darbiniekiem devās uz virtuvi un skatās, ka kāds jau tur sēž, taču, paskatoties vēlreiz, saprata, ka telpa ir tukša…"

Baseina ielas ēkas telpas pārtop filmēšanai nepieciešamajās – te veidolu iegūst cietums, bordelis, slimnīca. Kopš vasaras šajos darbos strādāja 14 cilvēki, tai skaitā vietējie iedzīvotāji un kaimiņi, bet uz filmēšanas laiku sabrauks vismaz 50 cilvēku liela brigāde.

Iespēja praktizēties tiek piedāvāta arī Liepājas Universitātes studentiem. Ar Studentu padomes palīdzību tika meklēti asistenti dažādos darbos, bet filmas 3D meistars, francūzis Havjers Zahra, kura kontā ir darbs pie filmas "Troņu spēles", piedāvāja prakses vietu Jauno mediju mākslas studentam.

Latvijas 100 gades projekta mākslas filma "1906" pie skatītājiem nonāks 2018.gada novembrī, galveno lomu tajā spēlē Liepājas teātra aktieris Mārtiņš Kalita, bet Liepājas Universitāte veic sarunas par tālāku sadarbību ar filmu studiju "Tanka", un iespējams, ka saglabāsies studijas un Havjera Zahras interese par ēku Baseina ielā.