Saistībā ar atceltajiem autobusu reisiem Pierīgā Autotransporta direkcija" (ATD) no AS "Latvijas autobusu parks" (LAP) ir pieprasījusi paskaidrojumus un rīcības plānu, sacīja ATD pārstāvis Viktors Zaķis, informē aģentūra LETA.

"Situāciju vērtējam absolūti kritiski. Mēs esam pieprasījuši LAP paskaidrojumus un līdz šīs dienas beigām – rīcības plānu," sacīja Zaķis.

Tāpat ATD plāno aprēķināt soda sankcijas par šo mēnesi, kurā līdz šim LAP nav apkalpojis jau 270 reisus.

Zaķis norādīja, ka iepretim visiem LAP autobusu reisiem šis skaitlis nav liels, tomēr tas ir pietiekoši liels un būtisks pasažieriem.

Jau ziņots, ka saistībā ar autobusu šoferu trūkumu piektdien, 18.augustā, LAP atcēla 44 autobusu reisus, sestdien – 29 autobusu reisus, svētdien - 21 reisu, bet pirmdien – 33 reisus.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.