Piektdien, 27.novembrī, pulksten 15 par godu Liepājas Medicīnas skolas izveidei Latviešu biedrības namā tiks atzīmēta 70 gadu jubileja veselības aprūpes izglītībai Liepājā.

To aģentūra LETA uzzināja Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Kā zināms, Liepājas Medicīnas skola ir RSU Liepājas filiāle.

Šo gadu laikā to ir absolvējuši vairāk nekā 3400 absolventu – māsu, feldšeru, medmāsu bērnu iestādēm, māsu palīgu, ārstu palīgu un veselības sporta speciālistu.

Svinību laikā tiks godināti ilggadējie Liepājas filiāles darbinieki, demonstrēta īpaši veidota filma par medicīnas izglītības vēsturi Liepājā, kā arī būs svētku koncerts ar Liepājas mūziķu uzstāšanos.

Liepājas Medicīnas skolu atjaunoja 1945.gadā, un kopš tiem laikiem skola savu darbību nav pārtraukusi. Tomēr tā vairākas reizes ir mainījusi atrašanās vietu. Uz pašreizējām telpām Riņķa ielā 24/26 skola pārcēlās 1993.gadā. Toreiz skolā sāka uzņemt studentus tikai ar vidusskolas izglītību, bet no 1995.gada līdz 2010.gadam sagatavoja arī māsu palīgus. 2004.gadā tā kļuva par Liepājas Medicīnas koledžu un sāka realizēt jaunas studiju programmas – ārsta palīgs un vecmāte.

Veicot reorganizāciju veselības aprūpes izglītībā Latvijā, koledža 2010.gadā pievienojās RSU un kļuva par universitātes Liepājas filiāli. RSU attīstības stratēģija deva iespēju veidot jaunu studiju programmu – tika sākts realizēt programmu "Veselības sporta speciālists". Savukārt šogad pirmo reizi Kurzemes reģionā radās iespēja līdzās pirmā līmeņa izglītībai veselības aprūpē iegūt arī augstāko profesionālo izglītību.