Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) atver pieteikšanos jau otrajai vasaras tematiskajai nedēļai "Robotika mums apkārt", kas norisināsies no 26. līdz 30.jūnijam un piemērota topošajiem pirmo un otro klašu skolēniem, informē ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Zināms, ka daudziem bērniem patīk roboti un viss, kas saistīts ar tiem. Tieši tāpēc ZIIC sniegs iespēju skolēniem nedēļas garumā iepazīt robotu pasauli. Nedēļas ietvaros tiks konstruēti, programmēti un vadīti dažādu veidu roboti.

Ņemot vērā, ka mūsdienās arvien vairāk robotu vadība mijiedarbojas ar virtuālo realitāti, tad nedēļas ietvaros tiks apmeklēta Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab), kurā dalībnieki tiks iepazīstināti ar virtuālo realitāti un tās izstrādes procesu. Tieši laboratorijas mākslinieki un pētnieki savulaik izstrādājuši EEZ/N projekta ietvaros "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" Dabas mājas interaktīvās instalācijas "Zemūdens pasaules izpēte" saturu, kas balstīts virtuālajā realitātē par zemūdens pasauli. Dalībnieki ielūkosies arī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes robotikas darbnīcā.

Nodarbības tiks īstenotas no pulksten 10 līdz 14 ZIIC darbības vietā, Autoru ielā 4/6.

Nedēļas dalības maksa ir 50 eiro (ieskaitot PVN). Informējam, ka norēķināties iespējams tikai ar bezskaidras naudas darījumiem (ar bankas karti vai bankas pārskaitījumu pēc iepriekš izrakstīta rēķina).

Reģistrēt dalību aicinām tiešsaistē – ej.uz/ziic-vasara2023. Reģistrācija atvērta līdz 22.jūnija pulksten 15 vai līdz brīdim, kad saņemts maksimālais dalībnieku reģistrāciju skaits.

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs skolēnu vasaras brīvlaikā organizēs vēl citas gan tehnoloģiju, gan dabas jomu tematiskās nedēļas:

04.–08.07.2023. – Jūras laboratorija (1.–2. klasei)
10.–14.07.2023. – Ražot digitāli (3.–4. klasei)
17.–21.07.2023. – STEM profesijas (1.–2. klasei)
24.–28.07.2023. – Koks + koks…= mežs (3.–4. klasei)