Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) atver pieteikšanos ceturtajai skolēnu vasaras brīvlaika tematiskajai nedēļai "Digitāli ražot", kas tiks īstenota no 11. līdz 14.jūlijam un būs piemērota topošajiem trešās un ceturtās klases skolēniem, informē ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Tematisko dienu ietvaros ikviens dalībnieks gūs ieskatu darbā ar tādām iekārtām kā lāzergriezējs, 3D printeris, ploteris un citām digitālās ražošanas iekārtām. Iegūtās zināšanas un prasmes būs pietiekamas, lai varētu uzsākt pirmos soļus digitālajā ražošanā ar mērķi izgatavot kādu sev vēlamu objektu.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka Zinātnes un izglītības inovāciju centrs uzsācis specializēties digitālajā ražošanā un specifiskās iekārtas izvietotas Klāva Ukstiņa ielā 17/23, ko pašvaldība plāno nākotnē attīstīt kā mūsdienīgas izglītības kvartālu. Dalība tematiskajā nedēļā ir uzskatāma par sava veida unikālu iespēju, jo vēl pagaidām Zinātnes un izglītības inovāciju centrs nav atvēris durvis plašai sabiedrības daļai jaunajā darbības vietā.

Tematiskās nedēļas "Digitāli ražot" ietvaros padziļinātai izpratnei par to, kur darba tirgū ir sastopamas digitālās ražošanas iekārtas, dalībnieki dosies ekskursijā uz AS "Liepājas papīrs", kas ražo dažāda veida un dizaina uzlīmes un etiķetes, ko ikdienā sastopamam savos iepirkumu grozos. Savukārt uzņēmumā SIA "InPass" ikviens varēs noskaidrot, kā tiek radītas digitālas un fiziskas informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas. Tāpat dalībniekiem būs ļauts ieskatīties elektrisko skūteru ražotnē uzņēmumā SIA "Global Wolf Motors", kurā digitālās ražošanas iekārtu rezultāti tiek integrēti pasaulē pazīstamos braucamrīkos.

Tematiskās nedēļas noslēgumā ikviens dalībnieks būs guvis ne tikai ieskatu digitālajā ražošanā, bet arī apguvis elektroniku, darba drošību darbā ar specializētām iekārtām un pats savām rokām izgatavojis ko personalizētu.

Nodarbības tiks īstenotas no pulksten 10 līdz 14 ZIIC darbības vietā, Ukstiņa ielā 17/23, Liepājā.Nedēļas dalības maksa ir 40 eiro (ieskaitot PVN). Informējam, ka norēķināties iespējams tikai ar bezskaidras naudas darījumiem (ar bankas karti vai bankas pārskaitījumu pēc iepriekš izrakstīta rēķina). Reģistrēt dalību aicinām tiešsaistē – ej.uz/ziic-vasara2023. Reģistrācija atvērta līdz 7. jūlija pulksten 15 vai līdz brīdim, kad saņemts maksimālais dalībnieku reģistrāciju skaits.

Šovasar gaidāmas vēl šādas Zinātnes un izglītības inovāciju centra tematiskās nedēļas:
● 17.–21.07.2023. – STEM profesijas (1.–2. klasei)
● 24.–28.07.2023. – Koks+koks…= mežs (3.–4. klasei)