No AS "KVV Liepājas metalurgs" atkārtoti atlaistie darbinieki kūtri piesakās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), jo lielai daļai vairs nepienākas ne bezdarbnieka pabalsts.
Tāpat metalurgiem nav arī ir iespēja papildināt zināšanas valsts apmaksātajos kursos, intervijā "Rietumu radio" sacīja NVA Liepājas nodaļas vadītāja Dace Baumane, ziņo LETA.
Iepriekšējā nedēļā NVA sāka reģistrēties no "KVV Liepājas metalurga" atlaistie darbinieki un šādu iespēju izmantoja 66 cilvēki, kas ir neliela daļa no kopējā atlaisto skaita, sacīja Baumane.
"Pieļauju, ka cilvēki domā, vai viņiem reģistrācija NVA ir nepieciešama," sacīja Baumane. "Darbu zaudējušie pie mums steidzas, lai iegūtu bezdarbnieka statusu un tūlīt arī noformētu pabalstu. Ņemot vērā, ka pietiekami daudzi jau bija NVA uzskaitē un viņu bezdarba periods bija ilgāks par gadu, nostrādājot "Liepājas metalurgā" mēnesi vai divus, nekāds bezdarbnieka pabalsts vēl nav sakrāts."
Līdzīga situācija ir arī ar iespēju piedalīties NVA piedāvātajās apmācībās, sacīja Baumane, norādot, ka ir nosacījumi, cik bieži tās iespējams izmantot.
"Var jau būt, ka cilvēki vēl atnāks, taču tas notiek palēnām," sacīja Baumane.
Viņa atzina, ka patlaban no darba "Liepājas metalurgā" atlaistie cilvēki ir sliktākā situācijā nekā 2013.gada nogalē, kad tika pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. Vienlaikus daļa cilvēku rūpnīcas dīkstāves periodā ir strādājuši citos uzņēmumos.
Kā liecina neoficiālas aplēses, ko "Rietumu radio" atklājuši vairāki informēti avoti, aptuveni puse cilvēku, kurus patlaban plānots atbrīvot no darba "Liepājas metalurgā", uz ražošanu atjaunojušo rūpnīcu devušies strādāt, pametot labi apmaksātas darbvietas citos uzņēmumos.
"Palaižot dažus savus darbiniekus strādāt atpakaļ "Liepājas metalurgā", ar personāla daļu vienojāmies, ka atkārtoti viņus darbā vairs nepieņemsim - mums nav vajadzīgi staigātāji," neoficiālā sarunā ar "Rietumu radio" atzina kāds uzņēmējs.
Jau ziņots, ka maija sākumā "Liepājas metalurgā" strādāja aptuveni 960 darbinieku, taču pagājušajā nedēļā uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.