Piektdien, 16.maijā, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas zālē vispirms tiks atklāta konference, pēc tam audzēkņu darbu izstāde, un visbeidzot – "Zelta griezuma" pasniegšana.

Pulksten 11 konferencē "Impulss" lekciju lasīs skolas absolvents, bijušais Tekstila nodaļas audzēknis, katoļu priesteris Andris Vasiļevskis par tēmu "Garīgais un materiālais". Rīgas mākslas telpas kuratore Inga Šteimane runās par tēmu "Radošie impulsi laikmetīgās mākslas izstādēs" un filmas "Sapņu komanda 1935" režisors un scenārija autors Aigars Grauba lasīs lekciju par tēmu "No impulsa līdz scenārijam un no scenārija līdz filmai".

Konference "Impulss" ir pasākuma "Zelta griezums" notikumus, kas ikvienam interesentam dos iespēju dzirdēt lektoru pieredzes, ļaujot uzzināt par tiem impulsiem, kas kalpojuši par iedvesmu ideju realizēšanai. Konferences svinīgo atklāšanas runu pulksten teiks Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras, sporta un izglītības jautājumos Vilnis Vitkovskis un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Smaida Rubeze.

Pulksten 15 Liepājas Dizaina un mākslas skolas izstāžu telpā "Gaitenis" tiks atklāta Mākslas izglītības programmas audzēkņu darbu izstāde "Raža".

Savukārt pulksten 19  skolas zālē sāksies svinīgais pasākums, kura laikā tiks pasniegta balva "Zelta griezums". Šogad to saņems māksliniece, ilggadēja Liepājas Bērnu mākslas skolas gleznošanas skolotāja Velga Gūtmane, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvents, bijušais Tekstila nodaļas audzēknis, katoļu priesteris Andris Vasiļevskis. Trešā balva "Zelta griezums" tiks pasniegta radošajai ģimenei – koktēlniekam Andrim Dzērvem, Liepājas muzeja speciālistei Astrai Dzērvei, LDMV 4. kursa audzēknei Beatrisei Dzērvei, un jaunākajām atvasēm – Mārcim, Kārlim un Terēzei.

Svinīgā pasākuma laikā uzstāsies apvienība "Ornaments" kurā savas muzikālās ieceres apvienojuši divi jaunieši – Dzintars Šusts un Laura Dudare.

Pasākums noslēgsies ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu veidoto tērpu modes skati.

Pasākums "Zelta griezums" ir publisks, visas aktivitātes tajā ir bez maksas.