Pasažieru pārvadātājs "Pasažieru vilciens" apsver iespēju pārtraukt dīzeļvilcienu reisus no Rīgas uz Liepāju, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis.

"Šobrīd dienaskārtībā ir jautājums par dīzeļvilcienu no Rīgas uz Liepāju. Pašlaik tas kursē divreiz nedēļā, un ekonomiskais pamatojums šim reisam ir vājš. Līdz ar to nav izslēgts, ka nākotnē to vismaz uz laiku varētu slēgt. Piektdienas vakaros un svētdienas vakaros vēl ir pasažieru apgrozījums šajā maršrutā, bet, atpakaļ braucot, sestdien un pirmdien, tas ir ļoti minimāls," intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Birkmanis.

Viņš uzsvēra, ka, lemjot par izmaiņām saistībā ar vilcienu kursēšanu, rūpīgi jāizvērtē mobilitātes nodrošināšana un ekonomiskais pamatojums.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas "Latvijas dzelzceļš" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.