Pieņemot lēmumu par papildu vakcīnas pret "Covid-19" devas piešķiršanu imūnsupresijas pacientiem, vienlaikus noteikts divu nedēļu laika periods, lai Veselības ministrija (VM) nāktu klājā ar pilnu papildu vakcīnu pret "Covid-19" devu piešķiršanu plānu, otrdien lēma valdība, ziņo LETA.

Šobrīd, saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām, papildu vakcīnas deva nepieciešama personām ar ļoti novājinātu veselību, proti, personām, kas pielīdzināmas slimības vai terapijas izraisītas augstas imūnsupresijas pacientiem. Saistībā ar šo Ministru kabinetā izcēlās garas diskusijas.

Saskaņā ar Eiropas slimību kontroles centra pausto, šobrīd nav zinātnisku pierādījumu, ka pēc pabeigtas standarta vakcinācijas mazinātos vakcīnu efektivitāte un būtu nepieciešamība pēc papildu balstvakcinācijas. Savukārt cilvēkiem ar veselības stāvokļiem, kad ir samazināta organisma imūnās sistēmas funkcionēšana, ir pamats saņemt papildu balstvakcinācijas devu, lai nostiprinātu standarta vakcinācijas efektivitāti, piemēram, cilvēki pēc orgānu transplantācijas.

Arī Eiropas Zāļu aģentūra ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka šobrīd nav pamata nekavējoties sākt papildu devu vakcinēšanu pilnībā vakcinētām personām. Kā liecina pieejamie dati visas Eiropas Savienības reģistrētās vakcīnas nodrošina pietiekamu aizsardzību pret smagiem saslimšanas gadījumiem ar "Covid-19" un nāves gadījumiem.