Portāls "IExplore" iekļāvis Karostas cietumu pasaules neparastāko viesnīcu saraksta pirmajā vietā, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Sarakstā pavisam ir sešas naktsmītnes, to vidū arī tādas kā "Šokolādes Pils" Ņujorkā un "Smilšu Pils" Apvienotajā Karalistē, kā arī citas ne mazāk intriģējošas vietas.

Šī nav pirmā reize, kad Karostas cietums iekļauts ārvalstu ekspertu veidotā topā.

Jau 2011.gadā Karostas cietums iekļuva viesnīcu izlasē blakus tādām luksus viesnīcām kā piemēram, "Libery Hotel" Bostonā, "Four Seasons Hotel" Stambulā un bijušajai pilij "Malmaison" Oksfordā, kas visas iekārtotas agrākajos cietumos. Šo topu veidoja Lielbritānijas portāls Aol.co.uk

2011.gadā viens no pasaules vadošajiem naktsmītņu rezervēšanas portāliem www.hotel.info  izveidoja pasaules pārsteidzošāko viesnīcu sarakstu "101 Amazing Hotels". Par viesnīcām visā pasaulē vairākus mēnešus balsoja portāla apmeklēji, un viņu balsojums noteica, ka tieši Karostas cietums Liepājā ir pasaules pārsteidzošākā un neparastākā viesnīca.

2014.gadā Karostas cietums tika iekļauts aviobiļešu rezervēšanas portāla www.cheapflights.com TOPā ar nosaukumu "10 cool places to spend the night".

2015.gadā Karostas cietums iekļuva "Premier Traveler Magazine" (Ņujorka, ASV) izdevumā kā viena no 10 pasaules neparastākajām naktsmītnēm ("World’s 10 Most Unusual Stays").

Šogad Karostas cietums izpelnījies vietu lielākā tūrisma ceļvežu veidotāja "Lonely Planet" izvēlēto 10 Latvijas tūrisma objektu starpā, kas apkopoti bukletā "Why visit Latvia" (Kāpēc apmeklēt Latviju). Cietums un spiegu spēle "Bēgšana no PSRS" Ziemeļu fortos ir blakus tādiem dižiem objektiem kā Vecrīga, Rundāles pils un Rotko centrs.

Ārzemju mediju interese par Karostas cietumu un Ziemeļu fortiem joprojām saglabājas nemainīgi augsta. Oktobrī Karostas cietumu apmeklēs žurnālistu grupa no lielākā vīriešu žurnāla Beļģijā "P-magazine", lai sagatavotu rakstu par aktivitātēm Karostas cietumā un fortos, kā arī lai filmētu video sižetu sava žurnāla portālam.

Šobrīd par Karostas cietumu materiālu gatavo lielākā Lielbritānijas neatkarīgā ziņu un foto aģentūra "Caters News".