Liepājas reģionālās slimnīcā pirmā vakcīnu pret "Covid−19" saņēmusi iekšķīgo slimību nodaļas infektoloģe Ingrīda Strika, kura uzsver, ka uz to tiek liktas lielas cerības.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, pirmdienas pusdienlaikā arī Liepājas reģionālās slimnīcas mediķi saņēmuši pirmās vakcīnas pret "Covid−19".

"Ir pozitīvs satraukums, jo šī vakcīna tiešām ir ļoti gaidīta, mēs liekam lielas cerības uz to," atzina Strika.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Epidemioloģiskā dienesta vadītāja Mārīte Kūla piebilda, ka slimnīcas darbinieki izsaka ļoti lielu vēlmi vakcinēties, jo labi apzinās, cik tas ir svarīgi. "Ikdienā mēs redzam, cik strauji valstī izplatās "Covid−19". Mediķi grib būt droši gan par sevi, gan pacientiem, gan tuviniekiem," sacīja Kūla.

Liepājas reģionālā slimnīca šodien saņēma 75 vakcīnas devas, pēc svētkiem saņems vēl papildu vakcīnas, kopumā Liepājas slimnīcai paredzētas 225 devas. Primāri vakcinē tos mediķus, kuri ikdienā strādā ar "Covid−19" pacientiem − Infekciju nodaļas, Uzņemšanas nodaļas un Reanimācijas darbiniekus, plānā ir arī Ķirurģijas nodaļas darbinieki. Liepājas reģionālajā slimnīcā tiks vakcinēti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Šodien kopumā plānots vakcinēt 20 darbiniekus, vakcinācija turpināsies nākamajās dienās, sacīja Kūla.

Slimnīcā izveidots atsevišķs vakcinācijas kabinets, kurā strādā ārsts/ārsta palīgs un medicīnas māsa. Pirms vakcīnas saņemšanas katrs cilvēks aizpilda dokumentus, pēc vakcinācijas saņem vakcinācijas kartīti, kurā norādīts otrās devas saņemšanas laiks. Vienam cilvēkam paredzētas divas vakcīnas devas, katra ar 21 dienu starpību.

Kā ziņots, pirmdien desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret "Covid−19".

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā − vismaz −75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas − ap 4.janvāri vai 5.janvāri, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu. Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.