Šonedēļ sākas mācības skolotājiem programmā “"Samsung" Skola nākotnei”. Tajā 120 skolotāji un direktori piecus mēnešus bez maksas apgūs digitālās prasmes.

Liepāju pārstāv Centra sākumskolas komanda: direktore Kristīne Bārdule,  informātikas skolotāja Svetlana Meža, dabas zinību skolotāja Indra Bite,  un angļu valodas skolotāja Ilona Lipska.

Programmā “"Samsung" Skola nākotnei” izveidota, lai veidotu mūsdienīgas un radošas mācības Latvijas skolās, informē programmas pārstāve Eva Mežīte. Noslēgumā komanda, kas vispārliecinošāk parādīs tehnoloģiju izmantošanas ideju mācībās, saņems 10 000 eiro jaunākajām "Samsung" tehnoloģijām savai skolai.
Nodarbības no janvāra līdz maijam notiks programmas partnera “Iespējamā misija” (IM) treneru vadībā. To laikā dalībnieki apgūs, kā veidot un skolā izmantot sociālos medijus, blogus, infografikas, foto, video un animācijas. Inovatīvās domāšanas meistarklasēs skolotāji atklās veidus, kā radīt oriģinālas idejas un ieviest tās mācībās. Programmas neatņemama sastāvdaļa būs arī vebināri un mājas darbi.
Galvenais uzdevums skolotājiem būs piecu mēnešu laikā izstrādāt digitālo pārmaiņu projektu savai skolai. Projekta mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Tam jābūt ilgtspējīgam, īstenojamam daudzos mācību priekšmetos un jāveicina sadarbība skolēnu un skolotāju vidū, nodrošinot individuālu pieeju skolēniem ar dažādām spējām. Visus projektus noslēgumā vērtēs IM treneri un programmas žūrija. Tā skola, kuras projektu eksperti atzīs par pārliecinošāko, iegūs 10 000 eiro jaunākajām tehnoloģijām no "Samsung Electronics Baltics".

"Samsung" programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Visus pieteikumus izvērtēja IM un žūrija, kas arī noteica, kuras 30 skolu komandas ir uzņemtas apmācībās.
Pēc Eiropas Komisijas datiem, Latvijas skolotāju pārliecība par savām digitālajām prasmēm ir viena no zemākajām Eiropā. Savukārt "Samsung" veiktā aptauja liecina, ka 83% vecāku uzskata, ka tieši skolotāju digitālās prasmes ietekmē skolēnu zinātkāri mācīties. Tāpēc šajā programmā skolotāji vingrināsies veidot skolēniem radošas un aizraujošas mācību stundas.

Skolotāju digitālās apmācības programma ir jau otrā "Samsung" izglītības iniciatīvas aktivitāte. 2013. gada vasarā Valmierā notika vasaras nometne, kurā 15 skolotāji un 15 skolēni no visas Latvijas profesionāļu vadībā apguva video, foto, animāciju un aplikāciju veidošanu un radīja digitālus mācību materiālus matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā un informātikā.

Plašāk par "Samsung" izglītības aktivitātēm var uzzināt mājaslapā www.skolanakotnei.lv un sociālajos tīklos – facebook.com/"Samsung"lv; twitter.com/"Samsung"LV; draugiem.lv/"Samsung".


Par “"Samsung" Electronics”
“"Samsung" Electronics” ir pasaulē vadošais tehnoloģiju ražotājs, kas lietotājiem visā pasaulē paver jaunas iespējas. Līdz ar nerimstošo darbu inovāciju izstrādē mēs attīstām un pārveidojam TV produktu, viedtālruņu, personālo datoru, printeru, kameru, mājsaimniecības ierīču, LTE sistēmu, medicīnas iekārtu, pusvadītāju un LED risinājumu klāstu. Mēs nodarbinām aptuveni 270 000 cilvēku 79 pasaules valstīs, un mūsu produktu ikgadējais pārdošanas apjoms pārsniedz 187,8 miljardus ASV dolāru. Lai uzzinātu par mums vairāk, lūgums apmeklēt interneta vietni www."Samsung".com.